Čeští závodníci se v Třinci neztratili

Čeští závodníci se v Třinci neztratili

Na třineckém Steel Ringu pokračovala o víkendu letošní sezona středoevropského motokárového šampionátu Rotax Max Challenge. A čeští jezdci na domácí

Víkendový přehled: České fanoušky čeká nabitý program
Hudec skončil v superfinále ROK čtvrtý
V Adrii reprezentoval české barvy nejlépe Formula K Racing Team

Na třineckém Steel Ringu pokračovala o víkendu letošní sezona středoevropského motokárového šampionátu Rotax Max Challenge. A čeští jezdci na domácí půdě rozhodně nebyli jenom do počtu.

Během uplynulého víkendu se uskutečnil další podnik aktuálního ročníku středoevropského motokárového šampionátu Rotax Max Challenge. Ten se na svou již pátou zastávku vydal na území České republiky, konkrétně na dráhu Steel Ring v Třinci. Ve startovní listině tohoto podniku se objevilo mimo jiné hned 14 domácích jmen. A ostudu během víkendu rozhodně neudělali.

Patrně nejvíce o sobě dal vědět Petr Běžel, který se představil v kategorii DD2. Předfinálová jízda sice Petrovi nevyšla a její cíl nespatřil, potom již ale být smutný nemusel. Zatímco ve finálové jízdě obsadil pátou příčku, v superfinále již na něj byli krátcí všichni jeho soupeři a zvítězil. V konečných výsledcích, které byly utvořeny na základě součtu získaných bodů z trojice nedělních klání, se ale i kvůli předfinálovému výpadku umístil jako pátý.

Českou vlajku ale ve třídě DD2 reprezentovali ještě Petrův bratr Jakub Běžel a Jiří Matějček. I oni se vešli do elitní desítky. Zatímco první jmenovaný obsadil celkovou 7. příčku, Matějček figuroval v souhrnných výsledcích na 10. místě.

Další trio Čechů jsme mohli vidět v hodnocení MicroMax. Zde byl nejúspěšnější osmý Tomáš Brančík. Dvanáctou pozici obsadil Jakub Kameník a jako 19. se umístil Ondřej Pikl.

Mezi elitní trojici ale nenakoukl v nedělních jízdách pouze vítěz superfinále DD2 Petr Běžel, ale i Lukáš Svoboda ve třídě Max Junior. Tomu se totiž podařilo vybojovat bronz jak v předfinále, tak ve finále. V superfinále však proťal cílovou pásku až jako 15. a v konečném pořadí se tak musel spokojit s 6. pozicí.

Ve druhé desítce výsledkové listiny této třídy jsme mohli najít i další dvě česká jména. Jedenáctá totiž skončila Eliška Bábíčková a osmnáctý Ivan Pavlovec.

Blízko k celkovým stupňům vítězů mělo ale Česko také v Rotax Max Senior. Zde totiž po dvou 6. místech v předfinále a finále a 4. pozici v superfinále sebral bramborovou medaili Matteo Richter.

Dobře si navíc vedla i Tereza Bábíčková, která skončila čtvrtá v předfinálové i finálové jízdě. Po až 14. pozici v superfinále se ovšem v konečném pořadí propadla na 6. pozici.

Do elitní desítky výsledkové listiny se vešel i devátý Vojtěch Kůrka. Dále skončil 12. Jan Matyáš, 14. Jaroslav Kott a 19. Vojtěch Birgus.

Z čeho se nemohli radovat čeští fanoušci, to bylo dopřáno těm slovenským. Ve třídě MicroMax se totiž umístil mezi nejlepší trojicí Matěj Koník, který obsadil druhou příčku.

Naši bratři navíc měli v této kategorii ještě další dvě želízka v ohni a to 13. Jakuba Gašparoviče se 14. Matejem Nemcem.

Jednočlenné zastoupení mělo Slovensko také ve třídě Max Junior a to v podobě Ladislava Lorince. Ten se umístil na 22. pozici.

Co se vítězů týče, hodnocení DD2 Masters opanoval Slawomir Muranski, DD2 patřilo Juusu Panttilovi a MicroMax Juliuszi Ociepovi. V Max Junior slavil výhru Marcel Surmacz, MiniMax ovládl Piotr Borowczyk a v hodnocení Rotax Max Senior byl nejúspěšnější Mario Novak.

kompletní výsledky podniku

Sezona vyvrcholí 20.-22. září v rakouském Brucku.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0