Charouz našel záskok za Fittipaldiho. V Abú Zabí nastoupí místo Brazilce Verschoor

Stáj Charouz Racing System oznámila jméno jezdce, který při posledním podniku letošní sezony F2 nahradí zraněného Enza Fittipaldiho. Je jím nizozemský pilot Richard Verschoor.

Enzo Fittipaldi si při předposledním podniku letošní sezony F2 v Saudské Arábii zlomil po kolizi s Théem Pourchiarem patu a při závodním víkendu v Abú Zabí se tak neukáže. Stáj Charouz Racing System dnes oznámila, že brazilského pilota zastoupí na okruhu Yas Marina Richard Verschoor.

Nizozemec není ve F2 nováčkem. Úvodních šesti letošních podniků se totiž zúčastnil v barvách MP Motorsportu. Před závody v Džiddě ale jeho účinkování u nizozemské ekipy skončilo kvůli nedostatku financí. Při svých předchozích vystoupeních Verschoor nasbíral 55 bodů a druhý sprintový závod v Silverstone dokonce vyhrál. Mezi jeho další kariérní úspěchy patří například vítězství ve Velké ceně Makaa 2019 s monopostem F3 nebo tituly z roku 2016 ve španělské F4 a v seriálu SMP F4 pro severoevropské a nizozemské jezdce.

"Před posledním podnikem sezony jsme museli sáhnout ke změně v sestavě, protože Enzo se v Džiddě zranil. Za celý tým bych mu chtěl znovu popřát rychlé uzdravení. Doufám, že ho co nejdříve opět uvidím na dráze. Zároveň jsem rád, že se k nám pro tento víkend připojí Richard. Během tohoto roku jsme ho už viděli ve F2 závodit a musím říct, že některá jeho vystoupení byla hodně zajímavá," uvedl majitel týmu Antonín Charouz.

Upravený okruh

Na okruhu Yas Marina závodí F1 od roku 2009 a F2, potažmo GP2 (dřívější název šampionátu) ji zde doprovázely ve všech případech s výjimkou loňské sezony. Letos se ale jezdci budou muset vypořádat mimo jiné i s úpravami trati. Byla odstraněna šikana složená ze zatáček pět a šest a startovní pole bude namísto toho pokračovat ze čtvrté zatáčky rovnou do vlásenky. Sekce zatáček 11, 12, 13 a 14 zase byla přepracována v jednu táhlou zatáčku. K úpravám došlo i u zatáček v blízkosti hotelu, které do loňska nesly čísla 17, 18, 19 a 20. Ty nyní mají větší poloměr.

Do víkendu stáj vstoupí na 10. příčce týmového hodnocení. Na kontě má 27 bodů. Nejvíce z nich, konkrétně 25, získal pro tým nyní již jeho bývalý jezdec David Beckmann. Němec, který dokonce dvakrát vystoupil na stupně vítězů, opustil stáj po čtyřech podnicích kvůli nedostatku finančních prostředků. Dva body vybojoval pro Charouze také Fittipaldi, a to za sedmé místo ve druhém sprintu v Saudské Arábii. Guilherme Samaia na své první letošní body a současně na své první body ve F2, kde závodí od loňska, stále čeká.

Program víkendu odstartuje v pátek v 8:35 našeho času volným tréninkem. Kvalifikace se uskuteční v 15:30. V sobotu budou na programu úvodní dva sprinty (první od 9:20, druhý od 15:45) a v neděli hlavní závod (10:00).

Z minulosti má Charouz Racing System na okruh Yas Marina několik dobrých vzpomínek. Při sprintovém závodě v roce 2018 zde totiž italský jezdec Antonio Fuoco dosáhl na druhé a dosud poslední vítězství stáje ve F2. Radost zde stáji udělal i Tom Beckhäuser v prosinci 2017. Ten si zde v barvách spojení italského Cram Motorsportu a Charouz Racingu připsal vítězství v závodě zimního arabskoemirátského šampionátu F4.

Úvodní foto: MP Motorsport

 

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.