Charouzovi jezdci v ázerbájdžánské kvalifikaci mimo nejlepší desítku

Jezdci stáje Charouz Racing System se při kvalifikaci formule 2 na okruhu v Baku mezi prvních deset nevešli. Zatímco David Beckmann obsadil třináctou příčku, Guilherme Samaia zajel dvacátý čas.

Dva týdny po podniku v Monte Carlu pokračuje tento víkend letošní sezona formule 2 třetím podnikem. Ten se koná v ázerbájdžánském Baku.

Pro českou stáj Charouz Racing System předchozí závodní víkend v Monaku ziskem bodů neskončil. A ani při kvalifikaci v Ázerbájdžánu se její jezdci na příčkách, které v závodech znamenají body, neumístili. Zatímco David Beckmann zajel třináctý nejrychlejší čas, Guilherme Samaia obsadil 20. pozici.

Pro Guilhermeho Samaiu skončila kvalifikace dvacátým místem. Foto: Charouz Racing System

Formát závodního víkendu formule 2 čítá od letošního roku tři závody – dva sprintové a jeden hlavní. Do prvního sprintu se startuje podle výsledků kvalifikace. Nejlepší desítka ovšem vyráží v obráceném pořadí. Na startu druhého sprintu se jezdci seřadí podle výsledků prvního sprintového klání, opět ale dojde k obrácení nejlepších deseti. Do hlavního závodu se již startuje čistě podle výsledků kvalifikace bez jakéhokoli otáčení.

Beckmann tak do prvního sprintu a hlavního závodu odstartuje v Ázerbájdžánu jako třináctý. Samaia ovšem vyrazí z dvacáté příčky pouze v hlavním závodě. Na startu prvního sprintu se propadne na 21. místo. V kvalifikaci totiž zdržel Benta Viscaala a za to obdržel penalizaci v podobě ztráty tří pozic. V praxi si ale pohorší jen o jednu. Za ním odstartuje pouze Roy Nissany, který se kvalifikace nezúčastnil po havárii ve volném tréninku.

V sobotu jsou na programu oba sprinty. První začíná v 9:25 a druhý v 15:40. Hlavní závod odstartuje v neděli ve 10:45.

Výsledky volného tréninku: 1. Jüri Vips (Estonsko, Hitech Grand Prix) 1:55,210, 2. Ralph Boschung (Švýcarsko, Campos Racing) 1:55,976, 3. Théo Pourchaire (Francie, ART Grand Prix) 1:56,323… 8. David Beckmann (Německo, Charouz Racing System) 1:56,778, 18. Guilherme Samaia (Brazílie, Charouz Racing System) 1:59,553.

Výsledky kvalifikace: 1. Liam Lawson (Nový Zéland, Hitech Grand Prix) 1:54,217, 2. Jüri Vips (Estonsko, Hitech Grand Prix) 1:54,355, 3. Oscar Piastri (Austrálie, Prema Racing) 1:54,508… 13. David Beckmann (Německo, Charouz Racing System) 1:55,336, 20. Guilherme Samaia (Brazílie, Charouz Racing System) 1:57,793.

Úvodní foto: Charouz Racing System

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.