Charouzovi nepřinesla mnoho radosti ani kvalifikace F3

Charouzovi nepřinesla mnoho radosti ani kvalifikace F3

 Sauber Junior Team by Charouz nezažil v Belgii příliš úspěšnou kvalifikaci ani v F3.  Zatímco Raoul Hyman odstartuje 24., Fabio

Ve Spa-Francorchamps dvakrát zvítězil výukový jezdec týmu McLaren-Honda, Günther tvrdě havaroval
Víkendový přehled: Vrchol vytrvalostní sezony v Le Mans. DTM, F3 a TCR Series v Budapešti
Lando Norris je evropským šampiónem Formule 3

 Sauber Junior Team by Charouz nezažil v Belgii příliš úspěšnou kvalifikaci ani v F3.  Zatímco Raoul Hyman odstartuje 24., Fabio Scherer 28. a Lirim Zendeli dokonce až z poslední 30. příčky.

Páteční jízdy ve Spa-Francorchamps si Sauber Junior Team by Charouz za rámeček zrovna nedá. Po nepříliš vydařené kvalifikaci F2, kde se Juan Manuel Correa umístil na 15. příčce a Callum Ilott až na poslední 20. pozici, nepřálo české stáji štěstí ani v kvalifikačním klání F3. Zde se totiž její jezdecké trio umístilo dokonce až ve třetí desítce výsledkové listiny.

Úvodní den závodního víkendu přitom z pohledu českého týmu nezačal vůbec špatně. Fabio Scherer s Raoulem Hymanem totiž dokázali ve volném tréninku proniknout do nejrychlejší desítky, když obsadili 8., resp. 9. příčku. Ostudu navíc neudělal svým 12. časem ani Lirim Zendeli.

Do bojů o startovní pozice pro první závod víkendu si již ale trojice tuto formu přenést nedokázala. Nejlepším jezdcem Sauber Junior Teamu by Charouz byl tentokrát Raoul Hyman, který ale bohužel nestačil na více než na 24. místo. Fabio Scherer skončil 28., jen o jednu příčku před Lirimem Zendelim. Němec ale do sobotního klání nakonec odstartuje až z poslední 30. pozice, neboť obdržel po skončení kvalifikace trest za způsobení kolize se Sebastianem Fernandezem.

Start z pole position čeká v první jízdě víkendu na Jehana Daruvalu. Pilota Premy doplnili v nejrychlejší trojici kvalifikace druhý Pedro Piquet a třetí Juki Tsunoda. Japonce doplní ve druhé řadě startovního roštu vedoucí muž šampionátu Robert Švarcman, který zajel 4. čas.

Hlavní závod odstartuje zítra v 10:35.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0