Charouzovým jezdcům se kvalifikace F2 nevydařila

Charouzovým jezdcům se kvalifikace F2 nevydařila

Stáji Sauber Junior Team by Charouz v kvalifikaci na podnik F2 ve Spa-Francorchamps štěstí nepřálo. Zatímco Juan Manuel Correa skončil 15., Call

GP3 v Le Castellet: Callum Ilott poprvé na nejvyšším stupínku
GP3 v Barceloně: Úvodní pole position sezóny získal Leonardo Pulcini
Charouzovci skončili v týmovém hodnocení F2 šestí

Stáji Sauber Junior Team by Charouz v kvalifikaci na podnik F2 ve Spa-Francorchamps štěstí nepřálo. Zatímco Juan Manuel Correa skončil 15., Callum Ilott se po problémech s plynem umístil bez zajetého času na poslední příčce.

Po měsíční letní přestávce se tento víkend v belgickém Spa-Francorchamps znovu dává do pohybu letošní sezona Formule 1. S výjimkou královny motorsportu ale čeká na 7 km dlouhém okruhu další boj o body také juniorské šampionáty F2 a F3, v jejichž startovních listinách nebude ani tentokrát chybět Sauber Junior Team by Charouz.

V rámci „druhé ligy“ se ale české stáji návrat na závodní dráhu bohužel dvakrát nevyvedl. Týmu Antonína Charouze nepřinesl mnoho radosti již volný trénink, ve kterém se rychlejší z dvojice pilotů bílo-modrých monopostů Callum Ilott umístil až na 14. příčce a jeho týmový kolega Juan Manuel Correa obsadil dokonce až 17. místo.

Brány elitní desítky tým navíc nedokázal prorazit ani v kvalifikačním klání, které pro něj dopadlo podobně jako tréninkové jízdy. Lepším z jezdeckého tandemu byl v tomto případě Correa, který zajel 15. čas.

Pro jeho britského parťáka ovšem skončil boj o startovní pozice pro hlavní závod víkendu již po jednom odjetém kole. Po něm totiž odstavil svůj vůz kvůli problémům s plynem, čímž se postaral o první červenou vlajku a zítra tak na něj čeká start z poslední 20. pozice.

Z vítězství se v kvalifikaci, která byla v závěru přerušena ještě jednou po nehodě Seana Gelaela, radoval Nyck De Vries. Nizozemec tak dokázal navázat na nejrychlejší čas z volného tréninku a díky zisku čtyř bonusových bodů je jeho náskok v čele šampionátu již 34bodový. Druhé místo si pro start zítřejšího klání zajistil Sergio Sette Camara a třetí skončil Jack Aitken.

Hlavní závod odstartuje zítra v 16:45.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0