Chilton se ve WTCC připojil k týmu Sébastiena Loeba

Chilton se ve WTCC připojil k týmu Sébastiena Loeba

Tom Chilton letošní sezonu světového šampionátu cestovních vozů FIA WTCC stráví za volantem vozu Citroën C-Elysée týmu Sébastien Loeb Racing. Chilt

Filippi absolvuje kompletní sezonu WTCC s vozem třídy TC2
Monteiro byl nejrychlejší v neoficiálních testech na Hungaroringu
Salzburgring není nebezpečný

Tom Chilton letošní sezonu světového šampionátu cestovních vozů FIA WTCC stráví za volantem vozu Citroën C-Elysée týmu Sébastien Loeb Racing.

Chilton, který během své kariéry ve WTCC oslavil celkem tři absolutní vítězství, se tak připojil k Mehdimu Bennanimu a Grégoirovi Demoustierovi v týmu SLR.

“Jsem opravdu šťastný s mým přesunem. Je to neuvěřitelně pozitivní krok a Sébastien Loeb Racing navíc ve velice krátkém období potvrdil, jak kvalitní tým to je. Je to výsada, jezdit v týmu Sébastiena Loeba. Za posledních pár let jsem s tím Chevroletem zkoušel všechno možné, tvrdě jsem do toho šel, zkusil všechna různá nastavení pod sluncem, ale prostě už jsem nemohl být rychlejší,” prozradil Tom Chilton.

Brit bude v letošní sezoně startovat s jedním z loňských továrních vozů Citroën a očekává, že by ve své patnácté sezoně v cestovních vozech mohl přidat nějaké větší úspěchy.

“My jsme vlastně satelitním týmem Citroënu a je nám kladeno na srdce, abychom letos zajeli dobré výsledky, protože je tady potenciál prodat po sezoně další vozy. V podstatě to znamená, že pokud budou nějaká vylepšení a oni budou schopní jich mezi závodními víkendy vyrobit dostatečný počet, budeme mít stejné vozy, jako tovární tým,” dodal Chilton.

Dosavadní známé jezdecké sestavy pro FIA WTCC 2016

Citroen: Jose Maria Lopez, Yvan Muller
Honda: Tiago Monteiro, Rob Huff, Norbert Michelisz
Lada: Gabriele Tarquini, Nick Catsburg, Hugo Valente
Volvo: Thed Bjork, Fredrik Ekblom
Sebastien Loeb Racing Citroen: Mehdi Bennani, Gregoire Demoustier, Tom Chilton

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0