Chovance mrzí, že třetí místo nevybojoval na trati

Chovance mrzí, že třetí místo nevybojoval na trati

Zdeněk Chovanec je se svým účinkováním během uplynulého podniku F4 SAE v Abú Zabí spokojen. Trochu jej však mrzí, že si pro bronzový úspěch z

Chovanec získal v Abú Zabí premiérové pódiové umístění
Výlet do Abú Zabí skončil pro ARC Bratislavu vítězně
Staňkovi vynesla sobota dva body

Zdeněk Chovanec je se svým účinkováním během uplynulého podniku F4 SAE v Abú Zabí spokojen. Trochu jej však mrzí, že si pro bronzový úspěch ze druhého závodu nedojel na závodní dráze.

Velice úspěšný víkend má za sebou Zdeněk Chovanec. Venezuelan s českými kořeny reprezentující Portugalsko dokázal totiž ve všech čtyř závodech druhého podniku arabskoemirátské F4 v Abú Zabí dosáhnout na umístění mezi nejlepší pěticí.

Nejvíce pak zazářil ve druhé víkendové jízdě. Do jejího cíle sice původně dorazil až jako šestý, po penalizacích Francesca Pizziho s Nicolou Marinangelim a diskvalifikaci Lorenza Fluxy se ale v konečné klasifikaci vyšvihl až na bronzovou příčku, která znamenala jeho premiérové umístění mezi nejlepšími třemi v jeho doposud krátké formulové kariéře.

Na konci víkendu tak u pilota stáje Xcel Motorsport samozřejmě panovala dobrá nálada. Jedna vada na kráse se ale přeci jen našla. Patnáctiletý pilot totiž trochu zalitoval, že se o jeho prvním pódiovém výsledku rozhodlo u zeleného stolu a nikoli na závodní dráze.

„S víkendem jsem celkem spokojený. Ve volných trénincích se nám sice moc nevedlo, byli jsme ale konzistentní a pokaždé jsme se umístili mezi nejlepší pěticí. Sice jsem získal třetí místo, bohužel ale ne takovým způsobem, jakým bych si přál. Tři jezdci obdrželi trest a až to nám pomohlo se na bronzovou příčku dostat. Vzhledem k tomu, jak krátce se ve světě motorsportu pohybuji, si ale myslím, že nejde o špatný výsledek,“ zhodnotil Zdeněk své druhé formulové vystoupení.

Ačkoli měl ale Chovanec o zisku svého prvního umístění mezi nejlepšími třemi jinou představu, dodává, že ho úspěch ve druhém víkendovém klání bude motivovat do zbývajících závodů a pokusí se v nich přidat další stupně vítězů. V ambicích na zisk prvního vítězství je ale o něco opatrnější.

„Myslím si, že k tomu, abych začal vyhrávat závody, mi v porovnání s ostatními jezdci chybí jediná věc – zkušenosti. Příští podnik se koná také v Abú Zabí, což znamená, že si již nebudu muset zvykat na novou trať. K tomu, abych dokázal zajíždět nejrychlejší časy, tak postačí pouze doladit drobnosti. Tato třetí příčka mi určitě dodala motivaci a udělám vše pro to, abych si připsal další pódium.“

Na okruh, který již od roku 2009 hostí Velkou cenu Abú Zabí formule 1, se seriál vrátí 14.-15. února. Chovanec vstoupí do třetího podniku sezony jako šestý muž průběžného pořadí.

titulní fotografie: F4 UAE/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 1 year ago

    Třetí nebo čtvrté místo, to je skoro jedno. Vždyť je to přeci provinční juniorský šampionát……….

  • DISQUS: 0