Chovance s Knoppem uvidíme tento víkend v Dubaji

Chovance s Knoppem uvidíme tento víkend v Dubaji

Zdeňka Chovance a Josefa Knoppa čeká o víkendu čtvrtý podnik letošní sezony F4 SAE. Hostit jej bude okruh v Dubaji.

Chovanec zakončil zimní sezonu pódiem, Knopp vylepšením maxima
U Chovance převažuje po formulovém debutu spokojenost
Chovancův formulový debut skončil dvěma bodovanými výsledky

Během minulého víkendu byl v Abú Zabí na programu třetí podnik letošního ročníku šampionátu F4 Spojené arabské emiráty. A v akci uvidíme startovní pole zimní série rovněž tento týden. Předposlední čtveřici bitev o mistrovské body bude hostit okruh v Dubaji, kam jezdci zavítají v roce 2020 již podruhé. Poprvé si na této trati totiž zazávodili již v lednu, kdy se zde v rámci zdejšího čtyřiadvacetihodinového závodu uskutečnilo úvodní klání sezony.

I předposlední letošní podnik bude z pohledu českého fanouška atraktivní. Ve startovní listině totiž opět nebudou chybět Venezuelan s českými kořeny reprezentující Portugalsko Zdeněk Chovanec a Josef Knopp.

První jmenovaný zazářil v dosavadním průběhu sezony nejvíce během druhého podniku na okruhu Yas Marina. Zde totiž ve druhé jízdě zaznamenal bronzový úspěch. Do nadcházejícího víkendu vstupuje pilot týmu Xcel Motorsport v roli sedmého muže průběžného pořadí. Tato pozice mu náleží s 83 body.

View this post on Instagram

🇵🇹De volta a Portugal depois de uma experiência fantástica nas duas primeiras provas da Fórmula 4 UAE, no Dubai e em Abu Dhabi. Em muitos aspetos, foi um sonho tornado realidade. Conseguir um pódio no Yas Marina Circuit foi um momento especial, algo que me deixou muito feliz e motivado para o futuro. Obrigado à minha família, por estarem sempre comigo, à Xcel Motorsport e à BhaiTech Racing, com quem tenho aprendido imenso. Um obrigado especial aos diretores e professores do Colégio Novo da Maia, por todo o apoio que me dão! 🇬🇧Back to Portugal after a fantastic experience in the first two UAE Formula 4 rounds, in Dubai and Abu Dhabi. In many ways, it was a dream come true. Getting a podium at the Yas Marina Circuit was a special moment, something that made me really happy and motivated for the future. Thanks to my family, for always being there with me, to Xcel Motorsport and BhaiTech Racing, with whom I have learned a lot. Special thanks to the directors and teachers of Colégio Novo da Maia, for all the support they give me! – #formula4 #f4uae #racing #abudhabi #yasmarina

A post shared by Zdenek Chovanec (@zchovanec06) on

Co se týče Knoppa, u něho půjde teprve o druhé vystoupení ve formulovém kokpitu. Premiéru si odbyl právě během minulého týdne v Abú Zabí, kde si ve čtveřici závodů připsal desáté místo, odstoupení, devátou příčku a šestou pozici. Tyto výkony mu dohromady vynesly 11 bodů a s nimi se pilot stáje BWT Mücke Motorsport nachází v průběžném pořadí na 13. místě.

Josefa Knoppa čeká v Dubaji teprve druhý podnik na formulové scéně. Foto: Formula 4 UAE/Facebook

Jako vedoucí muž šampionátu zahájí podnik Francesco Pizzi (190 bodů). Za Italem se na druhém místě nachází jeden z Knoppových týmových kolegů Nico Göhler (156 bodů). Třetí příčku má ve svém držení Nicola Marinangeli (146 bodů).

Program víkendu startuje již ve čtvrtek testovacími jízdami (9:30 a 12:10 SEČ). V pátek pak na jezdce čekají volný trénink (6:00), kvalifikace (7:50) a úvodní dva závody (10:00 a 13:15). Závěrečná dvojice jízd bude následovat o den později v 7:05, respektive v 11:00.

titulní fotografie: Formula 4 UAE/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0