Chovanec na úvod třetího podniku F4 SAE pátý, Knopp desátý

Chovanec na úvod třetího podniku F4 SAE pátý, Knopp desátý

První víkendový závod třetího podniku letošní sezony F4 SAE v Abú Zabí skončil pro Zdeňka Chovance pátým místem. Josef Knopp dorazil do cíle své formulové premiéry jako desátý.

Chovanec si v průběžném pořadí F4 SAE polepšil
Chovance mrzí, že třetí místo nevybojoval na trati
Výlet do Abú Zabí skončil pro ARC Bratislavu vítězně

Třetím podnikem pokračuje během tohoto víkendu letošní sezona zimního šampionátu F4 Spojené arabské emiráty. Stejně jako v lednu se i nyní představí startovní pole na okruhu Yas Marina v Abú Zabí. V tomto případě se ale piloti poperou o body na zkrácené, 3,2 kilometrů dlouhé verzi tratě.

Z pohledu našich fanoušků ale půjde patrně o nejzajímavější klání sezony. S výjimkou Venezuelana s českými kořeny závodícího pod portugalskou licencí Zdeňka Chovance, který se zúčastnil i úvodních dvou podniků, totiž tentokrát najdeme ve startovní listině také jméno Josefa Knoppa. Ten si svůj formulový debut odbyde u Mücke Motorsportu, v jehož barvách by se měl během roku objevit také na německé a italské scéně této kategorie.

A při své první zkušenosti s „velkým závoděním“ Josef rozhodně nepropadl. Kvalifikace se mu dokonce vydařila lépe než Chovancovi, když obsadil sedmou příčku. Pilot stáje Xcel Motorsport pak zaznamenal devátý čas.

V úvodním závodě víkendu už byl ale úspěšnější Chovanec. Patnáctiletý závodník, který si zde před měsícem mohl vychutnat radost ze svého prvního a doposud jediného pódiového umístění ve formulových závodech, proťal cílovou pásku jako pátý. Tento výsledek mu navíc kromě dalších deseti bodů vynesl start ze druhé příčky do úvodní jízdy zítřejšího dne, na jehož startu dojde k otočení nejlepší šestice dnešního závodu.

Zdeněk Chovanec skončil v úvodním závodě víkendu pátý. foto: Formula 4 UAE/Facebook

Smutnit ale nemusel ani Knopp. Ten sice zaznamenal oproti své startovní pozici propad, stále ale dokázal závod dojet na desátém místě a ze své formulové premiéry si tak odnesl jeden bod.

Premiéra ve formulovém kokpitu vynesla Josefu Knoppovi jeden bod. foto: Formula 4 UAE/Facebook

Pro vítězství si dojel parťák českého pilota Nico Göhler. Nebyli to ale jenom muži, kdo se po závodě na pódiu objevil. Druhé místo totiž po startu z pole position obsadila Hamda Al Qubaisiová. Na třetím místě pak proťal cílovou pásku Lorenzo Fluxá. V dobrém nebude na začátek víkendu vzpomínat lídr šampionátu Francesco Pizzi, který po kolizi do cíle nedojel a jeho náskok na Göhlera se tak zmenšil na 16 bodů.

kompletní výsledky prvního závodu

Zítra budou odjety zbývající víkendové závody. Zatímco druhá jízda odstartuje v 7:00, třetí klání přijde na řadu v 11:40 a v závěrečné bitvě budou jezdci zápolit od 14:05.

titulní fotografie: Formula 4 UAE/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0