Chovanec přezimuje v asijské F3

Chovanec přezimuje v asijské F3

Zdeněk Chovanec bude během zimy závodit v asijském šampionátu formule 3. Pojede za tým BlackArts Racing.

Chovance s Knoppem uvidíme tento víkend v Dubaji
Knopp se posunul do nejlepší desítky průběžného pořadí
Chovanec na úvod třetího podniku F4 SAE pátý, Knopp desátý

V roce 2020 si Zdeněk Chovanec odbyl svou premiéru na formulové scéně. Pilota s českými kořeny, který se ovšem narodil ve Venezuele a nyní žije v Portugalsku, jsme mohli nejprve vidět v zimním arabskoemirátském šampionátu F4. Tam závodil pod portugalskou vlajkou za tým Xcel Motorsport. Během roku se pak objevil s týmem Bhaitech v úvodních pěti podnicích italské F4, kde již reprezentoval Českou republiku.

V arabskoemirátském šampionátu formule 4 letos Zdeněk Chovanec získal dvě pódiová umístění. Foto: Xcel Motorsport

A v sezoně 2021 si Chovanec poprvé zazávodí s monopostem specifikace formule 3. Během zimy totiž bude účinkovat v asijské sérii této kategorie, kde se představí u týmu BlackArts Racing.

„Jsem velice nadšený, že budu závodit v asijské formuli 3 s týmem BlackArts Racing. Jsem si jistý, že se během sezony hodně zlepšíme a získáme spoustu zkušeností,“ uvedl Zdeněk.

Monopost formule 3 si Chovanec vyzkoušel už v závěru letošního roku. Se stájí Double R Racing se zúčastnil posezonních testů šampionátu Euroformule Open v portugalském Portimãu a ve španělské Barceloně.

Chovancovým týmovým kolegou u BlackArts Racingu bude v nadcházející sezoně asijské F3 Rafael Villagómez. Mexičan byl rovněž potvrzen během tohoto týdne. Při svém působení u BlackArts Racingu bude Chovanec spolupracovat mimo jiné i s bývalým pilotem formule 1 Alexem Yoongem, který je týmovým manažerem.

Zdroj: Formula Scout, úvodní foto: Bhai Tech Racing

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0