Chovanec s Knoppem sbírali body i v sobotu

Chovanec s Knoppem sbírali body i v sobotu

Zdeňku Chovancovi i Josefu Knoppovi se podařilo rozšířit bodová konta také během sobotních závodů třetího podniku letošní sezony F4 SAE.

Chovanec si v průběžném pořadí F4 SAE polepšil
Chovanec získal v Abú Zabí premiérové pódiové umístění
Chovanec na úvod třetího podniku F4 SAE pátý, Knopp desátý

Jak Zdeňku Chovancovi, tak Josefu Knoppovi se v pátek podařilo vstoupit do třetího podniku letošní sezony F4 Spojené arabské emiráty bodovaným výsledkem. Zatímco Venezeuelan s českými kořeny závodící pod portugalskou licencí dorazil do cíle prvního závodu víkendu jako pátý, pro pilota stáje Mücke Motorsport skončila jeho premiéra ve formulovém kokpitu desátým místem.

Povzbudivě vypadala v očích českých fanoušků také podoba startovního roštu pro první sobotní jízdu. Pěkně se dívalo zejména na Chovancovu pozici, kterému po otočení nejlepší šestice z pátečního klání připadlo druhé místo. Knopp vyrážel z desáté příčky.

Druhý závod víkendu již ale pro oba jezdce dopadl o něco méně příznivěji. Zdeňkovi se slibnou výchozí pozici proměnit ve druhé stupně vítězů sezony bohužel nepodařilo a cílem projel těsně pod pódiovými příčkami jako čtvrtý.

Ani zde ale v oficiálních výsledcích nakonec nefiguroval. V první zatáčce totiž kolidoval s Nicem Göhlerem a za tento incident byl od sportovních komisařů potrestán deseti sekundami a propadl se na sedmou příčku.

Start ze druhé příčky se Zdeňku Chovancovi v další pódiové umístění přetavit nepodařilo. Foto: Formula 4 UAE

Kolizi se soupeřem se nevyvaroval ani Knopp. Pro něj však měla ze sportovního hlediska mnohem fatálnější následky než v případě pilota Xcel Motorsportu, neboť ukončila jeho účinkování v závodě.

Cíl druhého závodu Josef Knopp bohužel nespatřil. Foto: Formula 4 UAE

Startovní rošt třetí jízdy byl složen podle druhých nejrychlejších časů a Knoppovi s Chovancem připadly stejné pozice jako pro páteční klání. Zatímco první jmenovaný odstartoval sedmý, jeho skorokrajan devátý. Stejných umístění pak jezdci dosáhli i v cíli. Jeden rozdíl se ale přeci jen našel. Lépe se v tomto případě totiž umístil Chovanec.

Pro poslední bitvu víkendu znovu došlo na startovním roštu k inverzi nejlepší šestice, tentokrát ze třetího závodu. Podle této logiky mělo Chovancovi s Knoppem patřit sedmé, respektive deváté místo. Nakonec ale bylo vše trochu jinak. Jezdec Mücke Motorsportu byl totiž za najetí na bílou čáru oddělující boxovou uličku od trati v zaváděcím kole předposlední jízdy odsunut na poslední 12. místo. Chovanec naopak povyskočil na šestou příčku, a to díky odsunu původně čtvrtého Fluxy.

Nakonec ale zažil svůj nejhorší závod víkendu. Skončil pro něj totiž již v pátém kole poté, co kolidoval s Reemou Juffaliovou. Tento incident se postaral dokonce o vyvěšení červené vlajky. Nejednalo se ovšem o jediné přerušení, které během této jízdy nastalo. Další přišlo krátce po restartu, kdy se do křížku opět dostali muž a žena. Tentokrát to byli Erick Zuñiga s Hamdou Al Qubaisiovou.

Se třetím podnikem sezony se Zdeněk Chovanec nerozloučil zrovna nejlépe. Foto: Formula 4 UAE/Facebook

Zatímco Chovanec na divoký závod rád vzpomínat nebude, Josef Knopp se k němu pravděpodobně bude vracet rád. Po startu z posledního místa se totiž dokázal v jednu chvíli propracovat až na čtvrtou pozici. Později jej sice potkal výlet mimo trať a propadl se v pořadí, i tak z toho ale byla v cíli šestá příčka, která pro českého debutanta znamenala dosud nejlepší výsledek ve formulových závodech.

Na nejvyšším stupni vítězů jsme mohli během soboty vidět usmívat se tři různé tváře. Tou první byl Nicola Marinangeli, který zvítězil ve druhém závodě před stříbrnou Hamdou Al Qubaisiovou a bronzovým Erickem Zuñigou. Třetí jízda se zase stala Al Qubaisiové. Domácí závodnici doprovodili na pódium Francesco Pizzi (2.) a Lorenzo Fluxá (3.). Druhý muž předposlední jízdy byl pak nejúspěšnější na závěr víkendu a zaznamenal tak již šesté prvenství v sezoně. Díky druhé příčce se vrátil na pódium vítěz prvního sobotního klání Marinangeli a třetí skončil Nico Göhler.

kompletní výsledky druhého závodu

kompletní výsledky třetího závodu

kompletní výsledky čtvrtého závodu

Na jezdce nyní čeká předposlední podnik sezony. Ten se uskuteční již příští víkend, kdy se šampionát vrátí do Dubaje.

titulní fotografie: F4 UAE/Facebook

 

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 1 year ago

    No, to je bezvadný, že Chovanec s Koppem sbírali body i v sobotu…

    Avšak včera, 15.2. se jel v Sepangu 3. závod Asian Le Mans Series. Co to, že o něm nereferujete? Dříve jste v souvislosti s týmem ARC Bratislava referovali i výsledcích tréningů.

  • DISQUS: 0