Chovanec s Knoppem v sobotu velkou příležitost nevyužili

Chovanec s Knoppem v sobotu velkou příležitost nevyužili

Zdeňku Chovancovi ani Josefu Knoppovi se v závěrečném závodě předposledního podniku F4 SAE v Dubaji nepodařilo využít velké příležitosti na dobrý výsledek, která se jim naskytla po startu z prvních dvou míst.

Byla to moje chyba, říká Knopp o incidentu ve čtvrtém závodě
Chovanec i Knopp skončili v nejlepší desítce celkového pořadí
U Chovance převažuje po formulovém debutu spokojenost

Na okruhu v Dubaji v sobotu vyvrcholil závěrečnými dvěma závody předposlední podnik letošního ročníku F4 Spojené arabské emiráty. Josef Knopp zažil v pátek smíšený den. Do cíle prvního závodu sice dojel šestý a vyrovnal tak své dosavadní maximum, ve druhé jízdě ale promarnil start z pole position a odstoupil poté, co zůstal stát na svém slotu a narazil do něj týmový kolega Nico Göhler. Zdeněk Chovanec si odnesl body z obou pátečních bitev, když si připsal desátou, respektive osmou příčku.

Knopp v pátek vyrovnal své maximum

Do třetího závodu víkendu, jehož startovní rošt byl poskládán podle druhých nejrychlejších časů z kvalifikace, vstupoval ve výhodnější pozici Knopp. Pilot BWT Mücke Motorsport totiž vyrážel ze šestého místa. O moc pozadu ale nebyl ani Chovanec. Venezuelan s českými kořeny reprezentující Portugalsko stál na sedmém místě.

Těsně za sebou se dvojice umístila také ve třetí jízdě. Oba jezdci ale oproti svým startovním pozicím povyskočili o jedno místo a zatímco Knopp skončil pátý a připsal si tak svůj nový nejlepší výsledek na formulové scéně, Chovanec byl pod šachovnicovým praporkem odmávnut na šesté příčce.

Ve třetím závodě víkendu vylepšil Josef Knopp své osobní výsledkové maximum na formulové scéně. Foto: Formula 4 UAE

Tento výsledek ale udělal našim fanouškům radost zejména vzhledem k závěrečné jízdě víkendu. Zde se totiž stejně jako ve včerejším druhém závodě otáčela nejlepší šestice předchozího klání, což znamenalo, že Chovanec se postavil na pole position a Knopp hned vedle něj na druhou příčku.

Ze slibných výchozích pozic ale nakonec nic nebylo. Ani jednomu z našich želízek v ohni se totiž úvod závodu, který byl ovlivněn výjezdem safety caru po kolizi Reemy Juffailové a Constantina Reische, nevydařil. Zatímco Chovanec měl pomalý start a na konci úvodního okruhu ještě navíc absolvoval zastávku v boxech, což jej odsunulo až na poslední desátou příčku, úspěšný začátek nezažil ani Knopp. Ten se po prvním kole propadl se na sedmou příčku.

Český závodník ale rovněž ve třetím kole navštívil své mechaniky. Při restartu se tak situace najednou otočila o 180 stupňů a Chovanec s Knoppem uzavírali startovní pole.

Nebylo tomu ale tak dlouho. Pilot Xcel Motorsportu totiž brzy povyskočil na osmou pozici a dařilo se i vozu se startovním číslem 4. Před ním se v důsledku ztráty nabrané při zastávce v boxech otevřela volná trať a Knopp tak byl schopen zajíždět velmi rychlé časy, přičemž jeho počin z desátého okruhu v hodnotě 1:39,811 představoval vůbec nejrychlejší kolo závodu a v Josefově držení zůstalo až do konce. Díky tomuto tažení se brzy posunul před Abdulrahmana Al Bloushiho a jel na devátém místě.

Ve zbývajícím průběhu navíc dokázal vydělat ještě další dvě pozice. Posun na osmou příčku přišel čtyři kola před koncem. Bohužel mu v něm ale pomohlo odstoupení Zdeňka Chovance. Později pak překonal Mehrboda Shameliho a cílovou pásku proťal jako sedmý.

Cíl závěrečného víkendového klání Zdeněk Chovanec bohužel nespatřil. Foto: Formula 4 UAE/Facebook

Nakonec si ale odnesl pouze čtyři body za osmé místo. I tentokrát totiž úřadovali sportovní komisaři a Pepu potrestali desetisekundovým trestem za porušení procedury jízdy za zpomalovacím vozem.

Ve třetím závodě zvítězil Francesco Pizzi před druhým Lorenzem Fluxou a v sérii třetích míst pokračovala Hamda Al Qubaisiová. Po závěrečné jízdě víkendu byl nejšťastnější Nico Göhler. Na pódiu se znovu objevila Al Qubaisiová, která tentokrát dojela na druhém místě, a bronz si odnesl Nicola Marinangeli.

kompletní výsledky třetího závodu

kompletní výsledky čtvrtého závodu

Do Dubaje zavítá tato zimní série ještě jednou. Stane se tak za dva týdny, kdy se zde uskuteční závěrečné čtyři závody sezony.

titulní fotografie: Formula 4 UAE/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0