Chovanec si v průběžném pořadí F4 SAE polepšil

Chovanec si v průběžném pořadí F4 SAE polepšil

Zdeněk Chovanec se po druhém podniku letošní sezony F4 SAE v Abú Zabí posunul v celkovém pořadí o jedno místo vpřed. Nyní mu patří šestá př

ARC Bratislavu čeká dvanáctihodinovka v Abú Zabí
Chovanec získal v Abú Zabí premiérové pódiové umístění
Průběžné pořadí F4 SAE: Chovancovi patří sedmé místo, Knoppovi třinácté

Zdeněk Chovanec se po druhém podniku letošní sezony F4 SAE v Abú Zabí posunul v celkovém pořadí o jedno místo vpřed. Nyní mu patří šestá příčka.

Během úvodního podniku letošního ročníku arabskoemirátského šampionátu F4 v Dubaji se Zdeňku Chovancovi podařilo nasbírat celkem 14 bodů. Tuto sumu si Venezuelan s českými kořeny, který ale reprezentuje Portugalsko, připsal díky sedmé a šesté příčce z úvodních dvou jízd víkendu. Na sedmém místě pak figuroval po své formulové premiéře také v průběžném pořadí.

Týden nato pokračovala série druhým kláním v Abú Zabí a zde se patnáctiletému závodníkovi vedlo ještě lépe. V ani jednom ze čtyř závodů totiž nechyběl mezi nejlepší pěticí. Zadařilo se mu zejména ve druhém víkendovém klání, do jehož cíle sice dojel původně jako šestý, díky pozdějšímu potrestání trojice soupeřů ovšem povyskočil až na bronzovou příčku. Úspěšný víkend se pochopitelně projevil i v celkovém pořadí. V něm se posunul na šestou pozici, na které figuruje s 61 body.

Na úplném vrcholu průběžné klasifikace stále sídlí Francesco Pizzi (137 bodů), který ke třem dubajským triumfům přidal na okruhu Yas Marina další dvě prvenství. Druhý Nico Göhler (96 bodů), jemuž se v Abú Zabí podařilo vystoupit na nejvyšší stupeň v závěrečné bitvě, za Italem zaostává o 41 bodů. Třetí místo patří Nicolovi Marinangelimu (91 bodů).

Kompletní průběžné pořadí letošního ročníku F4 SAE po druhém podniku:

pořadíjezdecstájbody
1.Francesco PizziXcel Motorsport137
2.Nico GöhlerBWT Mücke Motorsport96
3.Nicola MarinangeliXcel Motorsport91
4.Lorenzo FluxáXcel Motorsport76
5.Hamda Al QubaisiAbu Dhabi Racing69
6.Zdeněk ChovanecXcel Motorsport61
7. Erick Zuñiga BWT Mücke Motorsport58
8.Reema JuffaliDragon Racing34
9.Dexter PattersonXcel Motorsport32
10.Mehrbod ShameliXcel Motorsport27
11.Erwin ZanottiBWT Mücke Motorsport13
12.Constantin Reisch3Y Technology9
13.Abdulrahmen Al BhousiDream Racing3

Mezi týmy se může Chovanec radovat ze suverénního vedení Xcel Motorsportu (424 bodů). Je ale třeba podotknout, že tato formace nasazuje v letošním ročníku nejvíce monopostů. Zatímco v úvodním podniku měla v ohni hned šest želízek, během uplynulého víkendu pět. Druhá příčka patří v hodnocení stájí BWT Mücke Motorsportu (167 bodů). Mezi nejlepší trojicí ale najdeme také Abu Dhabi Racing (69 bodů).

Kompletní průběžné pořadí v týmovém hodnocení:

pořadístájbody
1.Xcel Motorsport424
2.BWT Mücke Motorsport167
3.Abu Dhabi Racing69
4.Dragon Racing34
5.3Y Technology9
6.Dream Racing 6

I třetí podnik sezony se bude konat v Abú Zabí. Stane se tak 14.-15. února. Toto klání by navíc mělo být pro české fanoušky ještě o něco atraktivnější než úvodní dvě. Na startu by se měl totiž kromě Zdeňka Chovance objevit také Josef Knopp. I on navíc bude mít k dispozici konkurenceschopný materiál, když usedne do kokpitu jednoho z vozů Mücke Motorsportu.

titulní fotografie: F4 UAE/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0