Christian Malchárek poprvé testoval novou Formuli Renault 2.0

Christian Malchárek poprvé testoval novou Formuli Renault 2.0

Na počátku tohoto týdne se na německém Hockenheimringu uskutečnil úvodní test formulového poháru Northern European Cupu. V rámci tohoto testu se na dr

Matějovský si pro domácí závody vyjel další pole position
Jezdci týmu Křenek Motorsport si v kvalifikaci vyjeli start ze druhé a třetí řady
Zlatá tečka pro jezdce týmu FormulaStar

Na počátku tohoto týdne se na německém Hockenheimringu uskutečnil úvodní test formulového poháru Northern European Cupu. V rámci tohoto testu se na dráze v letošní sezóně představil jezdec týmu Křenek Motorsport, Christian Malchárek.

Malchárek bude v letošní sezóně usedat do kokpitu nové Formule Renault 2.0 a tento test pro něj představoval první svezení s tímto monopostem. Jezdce na Hockenheimu přivítalo na tuto dobu nezvykle chladné počasí a tak nebylo možné otestovat formuli za ideálních podmínek. I přesto však tým odjíždí z regionu Baden-Württenberg spokojen a s pocitem připravenosti na první závod letošní sezóny, který se na Hockenheimringu pojede o víkendu 5.-7. dubna.

Christian Malchárek pak úvodní test ohodnotil slovy: \”Předsezónní testování formulového seriálu NEC bylo poznamenáno velice nepříznivým počasím. I přesto, že bylo sucho, tak teplota se pohybovala na hranici 0 stupňů, což bylo pro pneumatiky příliš málo a nebylo tak možné dosáhnout ideální přilnavosti. První den havarovala celá řada jezdců a zcela bez kolize to nebylo ani v mém případě. Podcenil jsem teplotu pneumatik a po hodinách lehce narazil do zdi. Naštěstí se vše obešlo bez vážnější újmy a tak jsme mohli po drobné opravě pokračovat dále. Podařilo se celkem najet téměř 100 kol a díky tomu tak celkem slušně nastavit podvozek a brzdy na případné \”mokré\” nastavení. Vzhledem k tomu, že to byla má první zkušenost s touto novou generací formule a navíc na nové trati, tak náš výsledek 3 vteřiny za pomyslným pole position hodnotím jako dobrý vstup do sezóny. Již za týden nás na Hockenheimringu čekají první závody a já se na ně již velice těším.\”

foto: PR