Cílem Buggyry je Le Mans

Cílem Buggyry je Le Mans

Stáj Buggyra Zero Mileage Racing by se v budoucnu ráda probojovala až ke startu v závodě 24 hodin Le Mans.

Motocyklové Le Mans potkal druhý přesun
Česká stopa v závodě 24 hodin Le Mans
České motocyklisty čeká 24 hodin Le Mans až v září

Buggyra ve čtvrtek odhalila svůj nový projekt. Ten se týká závodů vozů GT. Na tuto scénu vstoupí tým již letos v čínském šampionátu, kde bude díky spolupráci se společností Zero Mileage Lubricant účinkovat pod názvem Buggyra Zero Mileage Racing s vozem Mercedes AMG GT3 a posádkou Tomáš Enge-David Vršecký.

China GT Championship ovšem pro stáj rozhodně nepředstavuje z dlouhodobého hlediska vrcholnou metu. Šéf týmu Martin Koloc totiž prozradil, že po své premiérové sezoně bude Buggyra zvažovat mimo jiné i přesun do jiných šampionátů. Ve hře je účast v GT World Challenge Asia nebo v některé z evropských sérií.

„China GT Championship pro nás bude o učení. Poté budeme sezonu vyhodnocovat a rozhodneme se, zda-li se přesuneme do GT World Challenge Asia, Evropy nebo jinam. Uvidíme,“ uvedl Koloc.

Ani zde však ambice týmu nekončí. Včera totiž stáj na své facebookové stránce ohlásila rovněž záměr zúčastnit se v budoucnu nejslavnějšího vytrvalostního závodu světa – 24 hodin Le Mans.

Tak to jste nečekali, co? 🤯Přesně tak! 😎 Tomas Enge David Vršecký a Aliyyah Koloc z Buggyra Academy se vydávají do…

Zveřejnil(a) Buggyra Racing dne Čtvrtek 19. března 2020

 

Poslední česká účast v tomto podniku se datuje k roku 2014. Tehdy se v kategorii LMP2 představil u stáje Sébastien Loeb Racing Jan Charouz, kterého v posádce doplnili současný šampion DTM René Rast s Vincentem Capillairem. Pokud jde o poslední start týmu s českou licencí, musíme se vrátit v čase pouze o další rok. Naposledy se totiž naše ekipa objevila ve startovní listině roku 2013. Byl jí Lotus, který tehdy nasadil dvě posádky. Zatímco v první z nich se představil znovu Jan Charouz s Thomasem Holzerem a Dominikem Kraihamerem, ve druhém voze se střídali Kevin Weeda, James Rossiter a Christophe Bouchut.

Kdyby se Buggyře skutečně podařilo do Le Mans v budoucnu probojovat a stalo se tak i s Tomášem Engem, jednalo by se o již desátý start libereckého rodáka v tomto závodě. Účinkoval zde již v letech 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 a 2010, přičemž nejvíce se mu zadařilo při druhém vystoupení. Tehdy s Peterem Koxem a Jamiem Daviesem ovládli ve voze Ferrari 550-GTS Maranello stáje Veloqx Prodrive Racing třídu GTS.

Česká stopa v závodě 24 hodin Le Mans

titulní fotografie: Buggyra Racing

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0