Citroëny dominovaly i v Belgii, zvítězili Muller a López

Citroëny dominovaly i v Belgii, zvítězili Muller a López

Závody v belgickém Spa-Francorchamps se světový šampionát FIA WTCC přehoupl do své druhé poloviny. Jak již tomu bylo ve většině případů v letošní sezo

Muller vítězí v prvním závodě stylem start-cíl
Jezdci Citroënu naprosto ovládli oba závody v ulicích Maroka
WTCC: Hondy a Lady budou v Maroku zase o něco lehčí

Závody v belgickém Spa-Francorchamps se světový šampionát FIA WTCC přehoupl do své druhé poloviny. Jak již tomu bylo ve většině případů v letošní sezoně-rychlá trať nejvíce svědčila Citroënům, jejichž jezdci vyhráli oba závody.

První závod naprosto s přehledem ovládly tovární vozy Citroën a připsali si tak další triple v této sezoně. Po startu z pole position zvítězil Yvan Muller. Druhé místo bral po velkém souboji s týmovým kolegou Sébastienem Loebem José Maria Lopéz. Pro pěkné čtvrté místo měl našlápnuto Hugo Valente, nicméně za nedodržování traťových limitů byl potrestán průjezdem boxy a propadl se až na konečné dvanácté místo.

Čtvrtý dojel nakonec po tuhém Ital Morbidelli, následován Coronelem, Monteirem, Micheliszem a Tarquinim. Náročný okruh ve Spa příliš nesvědčil Číňanovi Maovi, který první závod dokončil až na 11. místě.

Výsledky 1. závodu
\"1\"

I druhý závod vyšel nejlépe borcům s dvojitým šípem ve znaku. Další, celkem už páté, vítězství si na své konto připsal suverén letošní sezony-Argentinec José Maria López. Ten se v sedmém kole dostal naprosto parádním manévrem v zatáčce Eau Rouge před do té doby vedoucího Toma Coronela. Nizozemec o chvíli později ztratil ještě jednu pozici na úkor Francouze Mullera. I tak však nemůže být Coronel, pro kterého se jedná o druhé letošní stupně vítězů, nespokojen.

Výsledky 2. závodu
\"2\"

Foto: WTCC Media

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0