Čížek pojede s nejnovější cuprou

Čížek pojede s nejnovější cuprou

Do letošní sezony TCR Eastern Europe zasáhne mimo jiné i nejnovější vůz specifikace TCR – Cupra Leon Competición TCR. Závodit s ním bude jezdec stáje Fullinrace Academy Petr Čížek.

Tým FULLINRACE ACADEMY absolvoval první závody v TCR Eastern Europe
Slovakiaring, to byla pětinásobná porce pro FULLINRACE ACADEMY
Tým FULLINRACE ACADEMY na brněnské trati naposledy zabojuje v sezóně 2019

Již tento víkend vše vypukne. Na okruhu v chorvatském Grobniku odstartuje nová sezona šampionátu TCR Eastern Europe. A v historicky druhém ročníku této série bude součástí startovního pole mimo jiné i nejnovější přírůstek na seznamu homologovaných vozů TCR – Cupra Leon Competición TCR. Za jeho volant bude usedat jezdec týmu Fullinrace Academy Petr Čížek.

„Už se na to těšíme. Na druhou stranu ale nebylo jednoduché naučit se s autem vše během těch pár dní, které jsme měli na přípravu. Mnoho věcí budeme muset ladit až na místě prvních letošních závodů. Podle prvních dojmů se ale vůz jeví jako kvalitní závodní náčiní,“ říká Čížek.

S tímto vozem letos Petr Čížek vyrukuje do boje. Foto: Petr Fulín

Český závodník by byl rád, kdyby mu nová technika pomohla k bojům o nejvyšší příčky. Něco takového ovšem nebere jako samozřejmost.

„Budeme pracovat závod od závodu a uvidíme, co z toho v konečném výsledku bude. Byl bych samozřejmě rád, kdybych se díky novému vozu přiblížil ke špičce nebo ji dokonce překonal. Zatím ale není jasné, jakým BOP nás vedení TCR vybaví. Navíc v letošní zkrácené sezoně přibylo hodně velkých jmen do startovního pole. Určitě ale s nimi chceme bojovat.“

V loňském roce obsadil Čížek s vozem Cupra Leon TCR celkovou čtvrtou příčku, přičemž ve dvou případech se objevil i na stupních vítězů. Prvního umístění mezi nejlepšími třemi dosáhl ve druhém závodě na Hungaroringu, do jehož cíle dorazil jako třetí. Podruhé mohl stříkat šampaňským právě v Grobniku, kde si v prvním víkendovém závodě připsal další bronzový úspěch. Během chorvatského víkendu tak bude mít na co navazovat.

Titulní fotografie: Petr Fulín

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0