Clio Cup se ponese ve znamení honu na Pekaře

Clio Cup se ponese ve znamení honu na Pekaře

Renault Clio Cup čekají na Slovakia Ringu další dva závody. V roli lídra šampionátu vstupuje do druhého podniku sezony Tomáš Pekař. Jezdec stáje Carpek Racing ale bude v Orechové Potôni čelit početné konkurenci.

Adama Rzepeckého už s Cliem neuvidíme
Zastaví někdo Pekaře?
Kdo se stane vicemistrem Renault Clio Cupu?

Na Slovakia Ringu pokračuje o víkendu druhým podnikem letošní sezona Racing Media MMČR v závodech na okruzích. V programu závodního víkendu nebude pochopitelně chybět ani Renault Clio Cup. Tuto kategorii čekají celkem dva závody – jeden v sobotu, druhý v neděli.

V roli vedoucího muže šampionátu vstoupí do slovenského podniku Tomáš Pekař. Jezdec stáje Carpek Racing vyhrál v Grobniku oba závody a připsal si tak maximální počet padesáti bodů. Udržet se na vítězné vlně i po slovenském víkendu ale rozhodně nebude pro českého jezdce jednoduchým úkolem.

🇨🇿 O víkendu pokračuje na Slovakia Ringu druhým podnikem letošní sezona ESET Cupu a Carpek Racing opět nebude chybět ve…

Zveřejnil(a) Carpek Racing dne Úterý 18. srpna 2020

 

Druhý muž průběžného pořadí Pawel Wysmyk (33 bodů) a celkově třetí Mark Mramor (26 bodů), který je zatím nejlepším z juniorů, totiž Pekařovi během slovenského víkendu rozhodně nemají v úmyslu nic darovat. Potenciál pro boj o nejvyšší příčky prokázali oba již v Grobniku. Zatímco Wysmyk skončil v úvodní jízdě druhý a ve druhém závodě obsadil třetí místo, Mramor si odnesl stříbro ze druhého chorvatského klání. V jeho úvodu navíc ohrožoval i Pekaře na čele.

Počítat se ale bude muset rovněž s Leventem Losonczym, třetím mužem prvního víkendového závodu v Grobniku Zoranem Poglajenem, Mihou Primožičem nebo Alfredem Fischerem. Toto kvarteto totiž už během loňských závodů Renault Clio Cupu ukázalo, že na Slovakia Ringu umí. Všichni se tehdy umístili na stupních vítězů a Losonczy si připsal dokonce vítězství.

Sledovat se ale jistě vyplatí také navrátivší se stáj Basenhurt. Reprezentovat ji budou bratři Adam a Tomasz Rzepečtí. Stranou ale určitě nebude chtít zůstat mimo jiné ani teprve šestnáctiletá závodnice Yasmeen Kolocová. Ta pojede za Buggyra Zero Mileage Racing, kde převezme štafetu po své sestře Aliyyah, která startovala v Grobniku.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0