Coronel bude kombinovat WTCR a TCR Europe

Coronel bude kombinovat WTCR a TCR Europe

Tom Coronel bude v letošním roce závodit kromě WTCR také v TCR Europe, kde bude hájit barvy Boutsen Ginion Racingu.

Vicemistr Formule Renault 3.5 Stoffel Vandoorn se zúčastní finále FIA GT Series v Baku
Pár slov od jezdců před startem sezony Blancpain Endurance Series
Jarek Janiš se po dvou letech vrací za volant závodního vozu! + startovní listina pro závod v Baku

Tom Coronel bude v letošním roce závodit kromě WTCR také v TCR Europe, kde bude hájit barvy Boutsen Ginion Racingu.

Toma Coronela nebudeme v letošním roce vídat pouze ve WTCR. Vedle závodění s vozem Cupra stáje Comtoyou Racing na světové scéně se totiž populární Nizozemec představí také v TCR Europe. Zde bude pokračovat jeho spolupráce s týmem Boutsen Ginion Racing, když bude závodit s vozem Honda Civic Type R TCR.

“Právě přijímáme s Hondou další výzvu – účast v TCR Europe s vozem Civic Type R TCR. Ten bude nasazován Boutsen Ginion Racingem, týmem, se kterým jsem již několik let spolupracoval. Vzhled vozu a pocit z něj je stejný jako loni,” uvedl Coronel.

“Také během mé sezony v TCR Europe mě budou podporovat všichni mí věrní sponzoři, tak jako Honda Motor Europe Limited. Je fantastické, že budeme na evropské úrovni schopní s Hondou a s týmem Boutsen Ginion Racing pokračovat v dobré spolupráci z minulých let.”

Nizozemský závodník se rovněž těší na velké množství příležitostí k závodění a také na možnost zazávodit si na slavných okruzích.

“Jakožto jezdec nechci víc, než závodit co nejčastěji na nejvyšší možné úrovni. S Hondou je to rozhodně ten případ. Kromě toho nám tento šampionát umožní závodit na skvělých okruzích jako je Spa-Francorchamps, Monza, Hockemheimring a Barcelona.”

46letý Nizozemec ale nebude moci nastoupit do všech sedmi podniků sezony. Chybět totiž bude hned během úvodního klání na Hungaroringu, neboť během tohoto víkendu nastoupí na maďarském okruhu ve WTCR. U Boutsen Ginion Racingu jej nahradí šampion TCR Belelux z roku 2016 Stéphane Lémeret.

Coronel nebude prvním závodníkem, který bude kombinovat působení ve WTCR a TCR Europe. Již v loňském roce totiž seděl na těchto “dvou židlích” Jean-Karl Vernay. Zatímco v evropském šampionátu vybojoval Francouz titul vicemistra, ve WTCR pak obsadil celkové 5. místo.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0