Correa byl převezen do nemocnice ve Velké Británii

Correa byl převezen do nemocnice ve Velké Británii

Pilot stáje Sauber Junior Team by Charouz Juan Manuel Correa byl z nemocnice v Lutychu převezen do Velké Británie, kde bude pokračovat v&nb

Souhrn závěrečných předsezónních testů F2
F2: Antonio Fuoco označil svoji penalizaci ztráty tří míst za hloupý vtip
F2 na Hungaroringu: Sette Camara poprvé v této sezóně na pole position

Pilot stáje Sauber Junior Team by Charouz Juan Manuel Correa byl z nemocnice v Lutychu převezen do Velké Británie, kde bude pokračovat v léčbě.

Černým písmem se do historických análů zapíše sobotní závod F2 ve Spa-Francorchamps. Ten byl totiž zrušen již po dvou odjetých kolech kvůli hrůzostrašnému incidentu trojice vozů, který si naneštěstí vyžádal život 22letého francouzského závodníka Anthoina Huberta z týmu BWT Arden.

S nepříjemnými, byť ne tragickými následky, ale z nehody vyvázl také pilot české stáje Sauber Junior Team by Charouz Juan Manuel Correa. Americký závodník, který z boku narazil do Hubertova letícího vozu, utrpěl zlomeniny obou dolních končetin a také drobná poranění páteře. Kvůli těmto zraněním byl nucen podstoupit dlouhou operaci, po níž ležel ve stabilizovaném stavu na jednotce intenzivní peče Fakultního nemocničního centra v Lutychu.

Léčba 20letého závodníka již ale nyní nepokračuje v Belgii, ale ve Velké Británii. Tam byl podle prohlášení transportován v úterý večer na specializovanou jednotku intenzivní péče.

Patrně není třeba dodávat, že od závodění si nyní Correa na nějaký čas odpočine a zvláště účast na Monze během tohoto víkendu je v případě dvanáctého muže průběžného pořadí F2 zcela vyloučena.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0