Correa: Řízení vozu F2 si užívám

Correa: Řízení vozu F2 si užívám

Výkony pilota Sauber Junior Teamu by Charouz Juana Manuela Correy jsou letos ve formuli 2 poněkud překvapením. V předchozích dvou sezonách, kter

F2 v Monaku: Markelovi spadlo vítězství do klína
Ilott ve sprintu získal první pódium ve Formuli 2
Niko Kari byl povýšen do F2

Výkony pilota Sauber Junior Teamu by Charouz Juana Manuela Correy jsou letos ve formuli 2 poněkud překvapením. V předchozích dvou sezonách, které strávil v sérii GP3, se k pódiovým umístěním ani nepřiblížil. Kdežto po příchodu do Formule 2 dokázal získat své první stupně vítězů ihned při druhém závodním víkendu v Baku, další pódium přidal ve Francii. V průběžném pořadí stojí výše než jeho oceňovaný týmový kolega Ilott. My jsme Correu vyzpovídali při závodním víkendu v Rakousku.

Jak jsi začal s motorsportem?

Tak jako téměř každý jsem začal na motokárách. Bylo to v roce 2007 v Ekvádoru, když mi bylo sedm let.

Na jaký moment své kariéry jsi nejvíce pyšný?

Když jsem vyhrál Rotax Junior World Championship v roce 2013 a také na mé první pódium v ​​F2 v Baku.

Proč sis pro své působení v letošní sezoně zvolil Sauber Junior team by Charouz?

Protože loni ve Formuli 2 byli velmi rychlí, měli skvělé auto. A také mám rád lidi z týmu, poznal jsem je během testů v Abu Dhabí a je to skvělý tým, kolektiv velmi milých lidí a dobré prostředí. Myslím, že to byla nejlepší volba, jakou jsem pro tento rok měl.

Co očekáváš od připojení se k juniorskému programu Sauberu?

Sauber Junior Team program je vlastně Charouz, takže to, co od toho očekávám, je jezdit ve Formuli 2. Také jsem vývojový jezdec Alfy Romeo a očekávám, že mi to pomůže stát se lepším jezdcem, budu moci trochu pomoci týmu s vývojem auta a možná dostanu tento rok i možnost testovat vůz F1.

Jak se ti líbí vozy F2 ve srovnání s vozy GP3?

Je to větší a rychlejší auto, má více přítlaku a větší výkon. Ano, Formuli 2 si opravdu více užívám, je to velmi pěkné auto k řízení.

Letos jsi závodil na několika okruzích, které neznáš z GP3. Který z nich na tebe udělal největší dojem?

Myslím, že největší dojem na mě udělalo Baku. Je to trochu děsivý okruh, protože je opravdu rychlý, ale na některých místech velmi úzký. Ale také Monako patří mezi ty, které se mi nejvíce líbí. Je to velmi úzký a krátký okruh, není tu žádný prostor pro odpočinek, je potřeba na to tlačit celou dobu. Tyto dvě tratě byly také moje první dva městské okruhy a opravdu se mi líbí.

Jak jsi spokojený s doposud odjetou částí sezony?

Jsem spokojen. Myslím, že byla dobrá, samozřejmě mohla být lepší, ale celkově ji hodnotím pozitivně.

Tvá jízda v F2 vypadá mnohem vyspěleji než v GP3. Cítíš, že ti juniorský program Sauberu pomohl vyrůst?

Myslím, že Sauber Junior program mi pomohl tím, že mi dal auto, které je více konkurenceschopné než to loňské. Minulý rok jsem s Jenzerem v GP3 příliš nemohl ukázat můj plný potenciál, protože to auto nebylo příliš dobré. Tento rok je dobré, jsme blíže ke špičce, takže to mi určitě pomohlo. A také jsem vyzrál jako osobnost, protože jsem starší. Je to kombinace.

Jako člen českého týmu, jak dobře znáš Prahu? Líbí se ti?

Už jsem byl v Praze za týmem mnohokrát, takže ji znám docela dobře. Loni jsem tam také strávil pár dní s kamarády. Miluji Prahu, je to krásné město a opravdu milí lidé. Obecně je to místo, kam rád chodím. Užívám si návštěvy továrny, protože mohu zůstat déle. Je to opravdu krásné město.

Šárka Chomiaková

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0