Correovým cílem zůstává návrat

Correovým cílem zůstává návrat

Pro Juana Manuela Correu zůstává i nadále cílem návrat do kokpitu závodního vozu, ačkoli přiznává, že jeho pravá noha se pravděpodobně nikdy zcela ne

Niko Kari byl povýšen do F2
Ilott na Monze ovládl kvalifikaci F2
F2 ve Spielbergu: Markelov získal v posledním kole čtyři pozice a také pole position

Pro Juana Manuela Correu zůstává i nadále cílem návrat do kokpitu závodního vozu, ačkoli přiznává, že jeho pravá noha se pravděpodobně nikdy zcela nezotaví.

Juan Manuel Correa momentálně nezažívá zrovna nejšťastnější období svého života. Pro Američana vše začalo během poslední srpnové soboty v belgickém Spa-Francorchamps, kdy byl na programu hlavní závod víkendu F2. Během něj se pilot české stáje Sauber Junior Team by Charouz bohužel připletl do tragické nehody Anthoina Huberta a sám si z incidentu odnesl těžká zranění.

Ve vysílání argentinské rozhlasové stanice Sport Mundo se nyní Correa o svých zraněních podrobně rozpovídal. Současně připustil, že jeho pravá noha se pravděpodobně nikdy zcela nezotaví.

„Mou pravou nohu lékaři v podstatě postavili znovu. Levá utrpěla pouze slabší zranění a stačila tak jedna operace. Celý tento proces bude trvat rok. V plánu jsou další operace, zotavování a rehabilitace. Má pravá noha se ale bohužel nikdy nezotaví zcela. Budu ale bojovat o uzdravení, abych mohl znovu sešlápnout plyn,“ řekl rodák z ekvádorského Quita.

„Přišel jsem o 6 cm kosti ve spodní části holeně, se speciálními prostředky ale znovu vyroste. Proto mám kolem nohy všechny ty kovové kousky, což jste mohli vidět na sociálních sítích. Kost mi denně vyroste o 1 mm. Další operace mě čeká 23. prosince, kdy kost doroste k chodidlu. Poté přijde proces, kdy silně posílí, aby mohla nést váhu. Poté budou odstraněny kovy, abych se mohl zotavit, jak to jen půjde. Pak se zhodnotí, jak moc jsem pohyblivý a jak moc mě to bolí a uvidíme, jaké další operace budou následovat.“

View this post on Instagram

You are such a legend, Billy 🙌 thanks for the visit!

A post shared by Juan Manuel Correa (@juanmanuelcorrea_) on

Correovy vyhlídky jsou sice nejasné, i po nehodě ale jeho cílem zůstává návrat do kokpitu a to i přesto, že incident jeho pohled na závodění změnil.

„Nebudu dělat nic z toho, co jsem nedělal předtím. Mám před sebou hodně fyzické i psychické práce. Obklopují mě stále stejní lidé, kteří společně s rodinou představují mou základnu. Má povaha je silná. Když jsem se vzbudil z kómatu, uvědomil jsem si, že buď můžu zůstat ležet v posteli ve špatné a depresivní náladě, nebo vstávat a vrátit se zpět. A to udělám. Jsem motivován snem o návratu do F2 a do budoucna také dosažením angažmá ve F1.

Byla to nehoda, která změnila můj život. Nejen fyzicky, ale i mentálně. Když se ocitnete tak blízko smrti a vyváznete živí, vaše oči se otevřou. V nemocnici nastaly chvíle, kdy jsem si nebyl jistý, zda-li chci se závoděním pokračovat. Uvědomil jsem si, že závodění není ta nejdůležitější věc. Je to má vášeň, ale takovéto havárie vám ukážou priority a mými prioritami jsou rodina a zdraví.“

Před nešťastným belgickým víkendem rozhodně neprobíhala premiérová Correova sezona ve „druhé lize“ neúspěšně. Dvacetiletému pilotovi se totiž podařilo hned ve dvou případech vystoupit na stupně vítězů, když si odnesl stříbrný úspěch ze sprintů v Baku a v Le Castellet.

titulní fotografie: Sauber Junior Team

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0