Corvette v Le Mans s Fässlerem a Rockenfellerem

Corvette v Le Mans s Fässlerem a Rockenfellerem

Stáj Corvette Racing potvrdila své jezdecké složení pro letošní závod 24h v Le Mans, které nakonec bude shodné se sestavou, ve které nastupuje v zámoř

Peugeot míří do WEC, postaví hypervůz
Montoya, di Resta a Giovinazzi v Le Mans?
Velké úpravy BoP pro vozy GTE Pro v Le Mans

Stáj Corvette Racing potvrdila své jezdecké složení pro letošní závod 24h v Le Mans, které nakonec bude shodné se sestavou, ve které nastupuje v zámořské sérii IMSA. Americký tým tak v nejslavnějším vytrvalostním závodě doplní Marcel Fässler a Mike Rockenfeller.

Fässler usedne stejně jako v sérii IMSA do vozu s Tommym Milnerem a Oliverem Gavinem, kteří nedávno společně oslavili na okruhu Long Beach vítězství v kategorii GTLM. V Le Mans bude jejich vůz Corvette C7.R startovat s číslem 64.

Rockenfeller také zůstává se stejnou dvojicí kolegů, tedy s Antoniem Garciou, obhájcem titulu loňské sezóny IMSA v kategorii GT, a Janem Magnussenem. Němec pro Le Mans tedy nahradí Jordana Taylora, který už však předtím oznámil, že letos v Le Mans startovat nebude.

„Tým Corvette Racing je poctěn, že se může již podevatenácté za sebou zúčastnit závodu 24h v Le Mans. Nasadit v Le Mans totožné posádky jako v sérii IMSA nám jen zvyšuje šance na deváté vítězství,“ řekl ředitel Chevroletu pro motorsport Mark Kent.

„Všech šest jezdců již získalo v Le Mans několik vítězství. To bylo mělo dohromady se zkušenostmi týmu Corvette Racing a všech inženýrů dát dohromady optimální kombinaci talentu pro další vítězství v Le Mans,“ dodal.

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Radek 3 years ago

    Je to hvězdná sestava, ale Mike je eso!!!

  • DISQUS: 0