ČTVRTÉ MÍSTO A VÍTĚZSTVÍ MEZI NOVÁČKY PRO SIROTKINA A I.S.R. RACING

Nedělní závod Formule Renault 3.5 na Red Bull Ringu viděl návrat I.S.R. Racingu do jeho obvyklé formy. Sergej Sirotkin po startu z 10. pozice pro česk

CHRISTOPHER ZANELLA A I.S.R. RACING SKONČILI TĚSNĚ ZA NEJLEPŠÍ DESÍTKOU
SMŮLA ZHATILA I.S.R. RACINGU PRVNÍ ZÁVOD
NEDĚLE PLNÁ PROBLÉMŮ UZAVŘELA NÁROČNÝ VÍKEND I.S.R. RACINGU

Nedělní závod Formule Renault 3.5 na Red Bull Ringu viděl návrat I.S.R. Racingu do jeho obvyklé formy. Sergej Sirotkin po startu z 10. pozice pro český tým vybojoval neskutečné 4. místo v cíli, když naplno využil nejen svou rychlost, ale i výborně naplánovanou zastávku v boxech. Christopher Zanella ve druhém voze protnul cílovou pásku čtrnáctý, když startoval ze 17. pozice.

Horký a slunný den pro I.S.R. Racing začínal kvalifikací, která v týmu zanechala smíšené pocity. Sergej Sirotkin byl velice rychlý v jednotlivých sektorech, ale nepodařilo se mu najít čisté kolo, kde by je dokázal zajet všechny dohromady a v kvalifikaci skončil desátý. Christopher Zanella se trápil s nízkou teplotou pneumatik a jeho čas nestačil na lepší než devátou řadu.

Závod byl ale o něčem jiném a Sergej Sirotkin v něm naplno využil svůj potenciál. Nejprve si polepšil o jedno místo hned po startu a následně, když většina soupeřů zajela velmi brzdy do boxů, se tým rozhodl pro pozdní zastávku v boxech, aby měl před sebou volnou trať. To ruskému talentu dovolilo prokázat svoji rychlost a když nakonec zajel do boxů, na trať se vrátil jako pátý. Následně pak ještě agresivním manévrem předjel Willa Stevense a dojel do cíle na 4. místě, což mu zajistilo nejen důležité body, ale také zasloužený úspěch v samostatném hodnocení nováčků.

Christopher Zanella měl o poznání obtížnější závod, ztratil hodně času boji uprostřed pole, protože na Red Bull Ringu není příliš možností k předjíždění. Přesto se mu povedlo alespoň trochu vylepšit svou pozici, když po startu ze 17. místa skončil čtrnáctý.

Sergej SIROTKIN

Kvalifikace 2                                       10. místo              1:16.832               +0.599

Závod 2                                                               4. místo                 33 kol                    +7.117

„Byl to opravdu zábavný závod. Auto bylo rychlé v zatáčkách a tak jsem dokázal získávat na ostatní, když jsem měl volnou trať. Strategie zafungovala skvěle a také jsem měl dobré jak kolo před zastávkou v boxech, tak kolo po ní, díky čemuž jsme získali hodně míst. Mohlo to být ještě lepší, ale teplota motoru po startu vyskočila trochu nahoru, takže jsem měl nepatrně nižší maximální rychlost na rovinkách. Každopádně je to skvělý výsledek a vítězství mezi nováčky mu dodává ještě lepší příchuť.“

Christopher ZANELLA

Závod 2                                                               14. místo              33 kol                    +25.283

„Náš dnešní problém byla kvalifikace, protože startovat vzadu na takové trati nemáte příliš šancí předjíždět. Zkusili jsme zajet brzy do boxů, ale to udělali i ostatní, takže to nemělo žádný efekt. Je to škoda, ale takové je závodění, nyní se chci soustředit na další podnik v Budapešti.“