Čtyři trofeje a zisk titulu. GT2 Motorsport úspěšně zakončil sezonu ESET Cupu

Závěrečný podnik letošního ročníku ESET Cupu na Automotodromu Brno přinesl týmu GT2 Motorsport čtyři pódiová umístění včetně vítězství Petra Brecky ve vytrvalostním závodě třídy GTC. Stáj se mohla radovat také ze zisku titulu. Ten získal ve vytrvalostním hodnocení třídy GTC Bolek Waszek.

Na Masarykově okruhu v Brně vyvrcholila během prvního zářijového víkendu letošní sezona ESET Cupu. Ve startovním poli nechyběla ani stáj GT2 Motorsport. Tým nastoupil s vozy Lamborghini Huracán a Porsche 911 GT3 Cup. Zatímco Lamborghini se objevilo v sobotním vytrvalostním závodě a za jeho volantem seděl Bolek Waszek, Porsche se kromě vytrvalosti ukázalo i v obou sprintech. Ve všech z těchto tří případů s ním jel Petr Brecka.

A i během posledního podniku sezony se týmu podařilo rozšířit sbírku trofejí. Ve všech závodech, kterých se v Brně zúčastnil, totiž dosáhl na pódiové umístění. Brecka obsadil při obou sprintech druhou pozici ve třídě GTC. Na stupně vítězů se podíval i ve vytrvalostním závodě. Zde se mu ovšem vedlo ještě o něco lépe než ve sprintech. Dojel si totiž pro vítězství. S prázdnou neodjížděl z Brna ani Bolek Waszek, pro kterého skončil vytrvalostní závod třídy GTC druhým místem.

Stříbrný výsledek z vytrvalostního závodu třídy GTC ale nebyl to jediné, z čeho mohl mít Waszek radost. Těšit ho mohl zejména pohled na konečné pořadí vytrvalostního hodnocení GTC. V něm obsadil první příčku a stal se novým šampionem. Při všech čtyřech vytrvalostních startech, které si letos připsal, vystoupil na stupně vítězů. Zatímco v obou letošních závodech na Slovakiaringu a také v Brně skončil druhý, v polské Poznani zvítězil. Sezonu Waszek odstartoval v barvách Duck Racingu. Ke GT2 Motorsportu se připojil pro poslední dva podniky.

„V týmu panuje s letošní sezonou spokojenost. Z Bolkova titulu máme radost. Během sezony se mu dařilo pravidelně sbírat body a celkové prvenství si tak rozhodně zasloužil. Skvělou práci ale odvedli rovněž Dennis Waszek nebo Petr Brecka, kteří také dosáhli na pěkná umístění v celkových hodnoceních. Rád bych vyzdvihnul zejména výkon Petra, který začal se závoděním teprve loni na amatérské úrovni. V ESET Cupu se ale velmi rychle zabydlel,“ zhodnotil letošní ročník majitel GT2 Motorsportu Milan Galáš.

Petr Brecka si v Brně připsal další tři pódiová umístění. Foto: GT2 Motorsport

Jak Dennis Waszek, tak Petr Brecka rovněž dosáhli v celkových pořadích na umístění mezi nejlepšími třemi. Dennis Waszek se stal vicemistrem ve sprintu třídy GTC. Stejně jako jeho otec Bolek absolvoval začátek sezony u Duck Racingu a za GT2 Motorsport jel poslední dva podniky. Petr Brecka zase bral stříbro ve vytrvalosti GTC, kde nestačil pouze na Bolka Waszka. Umístění v první trojici byl blízko také ve sprintu GTC, kde skončil se ztrátou jednoho bodu na bronzovou příčku čtvrtý.

Úvodní foto: GT2 Motorsport

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.