Čtyři závody, čtyři různí vítězové – taková byla letošní vytrvalost GT3

Čtyři závody, čtyři různí vítězové – taková byla letošní vytrvalost GT3

Letošní ročník ESET Cupu přinesl v rámci vytrvalostního hodnocení třídy GT3 jiného vítěze v každém ze závodů. Titul nakonec slavil Daniel Skalický.

Slovenská vytrvalost mimo jiné i s bývalým pilotem formule 1
Brněnské ESET GT nudit nebude
Sprint ESET GT slibuje další vzrušující podívanou

Během letošní sezony ESET Cupu se ve vytrvalostním hodnocení třídy GT3 ani v nejmenším nedalo hovořit o dominanci jednoho závodníka. V každém ze závodů totiž slavil někdo jiný.

Červencový závod v chorvatském Grobniku patřil posádce stáje GT2 Motorsport ve složení Libor Milota a Sergej Pavlovec. Vůz Mercedes-AMG GT3 projel cílem jako první také na Slovakiaringu. V tomto případě se ale jednalo o auto týmu Buggyra Zero Mileage Racing, ve kterém se střídali David Vršecký a Tomáš Enge. V Brně triumfoval pilot Duck Racingu Daniel Skalický a poslední závod sezony na Hungaroringu patřil Marcinovi Jedlinskému z Olimp Racingu.

V celkovém pořadí se nakonec umístil nejvýše Daniel Skalický. Jezdec týmu Duck Racing se kromě vítězství na Masarykově okruhu objevil na pódiu také ve zbylých třech případech – v Grobniku dojel druhý a Slovakiaring s Hungaroringem mu vynesly třetí příčku. Celkem nasbíral 36,5 bodu a oplatil tak Gregoru Zsigovi porážku ze sprintového hodnocení GT3, kde na slovenského jezdce ztratil jediný bod.

Zsigo se stal ve vytrvalosti vicemistrem. Nebyl ale sám. V posádce Trevor Racingu ho totiž ve všech závodech doplnil Štefan Rosina. Tato dvojice skončila na celkové stříbrné příčce se ziskem 24 bodů, a to i přesto, že ani jednou nezvítězili. Nejvýše dosáhli na druhé místo. To ukořistili na Slovakiaringu a v Brně.

Gregor Zsigo si musel ve vytrvalosti GT3 vystačit s titulem vicemistra. Foto: ESET Cup

Nejlepší trojici celkové klasifikace vytrvalostního hodnocení GT3 uzavírá Bódis Kálmán. Maďar si připsal celkem 13,5 bodu. Maďar zaznamenal svůj nejlepší výsledek při úvodním závodě sezony v Grobniku. V chorvatském klání obsadil třetí místo.

Chorvatští vítězové Milota a Pavlovec skončili se ziskem 12,5 bodu na celkovém čtvrtém místě. Jejich triumf v Grobniku byl současně jejich jediným letošním startem. Totéž platí o nejúspěšnější posádce ze Slovakiaringu Davidu Vršeckém a Tomáši Engem a také o vítězi z Maďarska Marcinu Jedlinském. I ti si tak připsali 12,5 bodu, stejně jako Milota s Pavlovcem. Zatímco Vršecký a Enge skončili celkově pátí, Jedlinski šestý.

Za zmínku stojí rovněž účast evropského šampiona v závodech tahačů z roku 2017 Adama Lacka a teprve šestnáctileté Aliyyah Kolocové. Ti nastoupili za Buggyru Zero Mileage Racing v Maďarsku a obsadili druhé místo. To jim vyneslo devět bodů a celkově skončili v šampionátu s touto sumou sedmí.

Titulní fotografie: ESET Cup

 

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0