Czech Kart Open již zná devět celkových vítězů

Czech Kart Open již zná devět celkových vítězů

Po předposledním podniku letošní sezony Czech Kart Open v Chebu je již v celkem devíti třídách rozhodnuto o celkovém prvenství. Letošní

Czech Kart Open má za sebou podnik v Chebu
Kočka se pokusí upevnit vedení
Víkendový přehled: Češi na Nürburgringu nebo motokáry v Chebu

Po předposledním podniku letošní sezony Czech Kart Open v Chebu je již v celkem devíti třídách rozhodnuto o celkovém prvenství.

Letošní ročník Czech Kart Open sice vyvrcholí až 14.-15. září v Třinci, v některých třídách již ale na zdejším SteelRingu nebude z hlediska celkového vítězství o co bojovat. Po předposledním podniku v Chebu již je totiž rozhodnuto hned v devíti případech.

Své letošní šampiony již zná třída Baby 60 a to jak v hodnocení Mistrovství České republiky, tak v Poháru AČR. Zatímco v prvním případě již nemůže být dostižen Jakub Kameník, v PAČR může slavit Kirill Shvets.

O držiteli Poháru AČR je ale kromě Baby 60 rozhodnuto i v kategorii Mini 60. Zde již je jasným vítězem Filip Nedoma. S celkovým prvenstvím v kapse odcestují do Třince rovněž Jan Čermák (Easykart 60), David Matějů (Honda GX390), Ondřej Kočka (ROK Senior), Jiří Šafránek (OK), Jindřich Vácha (KZ2 Gentleman) a také Lukáš Svoboda (hodnocení MČR třídy OK Junior).

Co se týče průběžného pořadí Poháru AČR ve třídě OK Junior, zde vede Matěj Preuss (279 bodů). Ohrozit jej ale stále může i druhá Tereza Randusová (235 bodů).

V hodnocení MČR kategorie Mini 60 vycestuje do Moravskoslezského kraje jako lídr průběžného pořadí Jindřich Pešl (267 bodů), který má k celkovému vítězství velmi blízko. Matematickou šanci na celkovou výhru ale stále má i jeho týmový kolega Maximilian Kepeň (199 bodů).

Jindřich Pešl (na snímku se startovním číslem 99) má před posledním podnikem blízko k celkovému vítězství v hodnocení MČR kategorie Mini 60.
foto: Edit + Sára Pokorná

Dva závodníci zůstávají ve hře také v Easykart 100 – Filip Škorpík a Jiří Zbožínek. Za delší konec aktuálně tahá první jmenovaný jezdec ze stáje Spirit Racing s.r.o., který má před Zbožínkem k dobru 21 bodů.

Ve vytrvalostním šampionátu Honda Endurance se bude rozhodovat mezi dvěma stájemi, konkrétně mezi Teamem OKKART-Kart 33 (111 bodů) a AMD Racingem I (100 bodů).

Těsná je situace i ve třídě ROK.CZ. Zde totiž vede Petr Picka (314 bodů), za kterým ale o pouhých 13 bodů zaostává druhý Jan Tomšíček (301 bodů).

Nejvíce závodníků může snít o prvenství v hodnocení Poháru AČR kategorie KZ2. Zde kromě vedoucího muže Ondřeje Kapra (251 bodů) stále mají naději také druhý Petr Vojta (222 bodů), třetí Václav Rumlena (211 bodů), čtvrtý Ondřej Fuk (210 bodů) a pátý Jan Kapr (179 bodů). V rámci Mistrovství ČR této třídy je zase situace nejdramatičtější. Zde vítěz vzejde z dvojice Jakub Talaš a Dominik Javůrek, kteří před Třincem mají na svém kontě shodných 307 bodů.

kompletní průběžná pořadí letošní sezony Czech Kart Open

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0