Czech Kart Open má za sebou podnik v Chebu

Czech Kart Open má za sebou podnik v Chebu

V neděli vyvrcholil v Chebu druhými finálovými jízdami a superfinálovými kláními předposlední podnik letošní sezony Czech Kart Open. Záv

Kočka se pokusí upevnit vedení
Czech Kart Open již zná devět celkových vítězů
V Chebu byly odjety první finálové jízdy

V neděli vyvrcholil v Chebu druhými finálovými jízdami a superfinálovými kláními předposlední podnik letošní sezony Czech Kart Open.

Závěrečný den čekal v neděli předposlední podnik letošní sezony Czech Kart Open v Chebu. Na programu byla druhá finálová klání se superfinálovými jízdami.

V kategorii Školní 50 patřila sobota Patriku Romofovi, jemuž se podařilo opanovat měřený trénink i první finále. Vítězství si jezdec stáje Feber racing s.r.o. dokázal připsat i ve druhé finálové jízdě. V superfinále se již ale musel po pětisekundové penalizaci spokojit se 3. příčkou, když se z prvenství před druhým Kryštofem Kyllarem radoval Jan Prášil.

Zatímco Romofovi se své víkendové výkony v superfinále potvrdit nepodařilo, v kategorii Baby 60 byl i v neděli k nezastavení Jakub Kameník a opanoval jak druhé finálové klání tak superfinálovou bitvu. Vedle Kameníka, který byl nejlepší v rámci Mistrovství České republiky, měl ale důvod k radosti i Kirill Shvets. Ten byl v hodnocení Poháru AČR rovněž nejúspěšnější v obou nedělních jízdách.

Dominance jednoho závodníka pokračovala i v Mini 60, kde obě nedělní klání ovládl Jindřich Pešl (MČR). Ke změně na prvním místě nedošlo ani v Poháru AČR, kde opět kraloval Filip Nedoma.

Ve třídě Easykart 60 ovšem na čelní pozici střídání proběhlo. Zatímco včera zvítězil v měřeném tréninku i v prvním finále Oliwier Parulski, v neděli patřilo druhé finálové klání i superfinále Karolíně Vančíkové.

V Easykart 100 si nedělní prvenství rozdělili Filip Škorpík s Jiřím Zbožínkem. Zatímco prvnímu jmenovanému patřilo druhé finále, v superfinále byl úspěšnější lídr průběžného pořadí, který se v závěrečném finálovém klání umístil na 3. místě.

Co se týče kategorie Honda GX390, zde se v obou kláních umístili na prvních dvou příčkách Matěj Vrána s Davidem Matějů. V posledním finále byl úspěšnější Vrána a v superfinále pak pro změnu tahal za delší konec Matějů.

V jízdách třídy ROK Senior nebyla ani tentokrát sesazena Tereza Bábíčková a v ROK.cz patřily obě klání Janu Tomšíčkovi.

OK-Junior bylo v neděli svědky triumfů Tomáše Nováka (druhá finálová jízda) a Lukáše Svobody (superfinále). Zatímco první dva zmínění zvítězili v jednotlivých třídách v rámci MČR, Pohár AČR ovládl v obou případech Matěj Preuss.

V obou jízdách KZ2 Gentleman pokračoval ve vítězném tažení Jindřich Vácha a v rámci KZ2 pak zase Jakub Talaš (MČR). Pokud jde o hodnocení Poháru AČR, zde byl ve třídě KZ2 ve druhém finále i superfinále nelepší Václav Rumlena.

Jakub Talaš ovládl v Chebu obě finálové jízdy a posléze i superfinále.
foto: Edit + Sára Pokorná

kompletní výsledky podniku v Chebu

Letošní ročník vyvrcholí za čtyři týdny na třineckém Steelringu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0