Czech Sim Racing Series zná další finalisty

Czech Sim Racing Series zná další finalisty

Z druhého kvalifikačního klání Czech Sim Racing Series vzešli další čtyři finalisté. Jsou jimi Michal Šmídl, Vojtěch Polesný, David Vrba a Daniel Liščák.

Šmídl vybojoval pro Most ve Watkins Glen vítězství
Šmídl na celkovém 14. místě EuroNASCAR Esports Series
Czech Simracing Series pokračovala třetím podnikem

V sobotu 27. června pokračoval premiérový ročník Czech Sim Racing Series. Na programu byla druhá kvalifikace, která se odehrála v budově Autoklubu České republiky. Účastníci tentokrát ve virtuální realitě zavítali na rakouský Red Bull Ring.

V sobotu startuje Czech Sim Racing Series

A nejvíce se dařilo Michalu Šmídlovi. Eso e-sportové scény, kterého jsme v minulosti mohli vidět mimo jiné v oficiálním virtuálním šampionátu formule 1, zajel s vozem Porsche 911 GT3 Cup čas v hodnotě 1:30,667.

S výjimkou Šmídla si ale postup do finále, které se uskuteční 8. listopadu v rámci výstavy Racing Expo Praha, vyjeli rovněž druhý Vojtěch Polesný (1:31,261), třetí David Vrba (1:31,842) a čtvrtý Daniel Liščák (1:31,856). Úspěšné kvarteto doplnilo mezi postupujícími Petra Doležala, Martina Kadlečíka, Michala Sedláčka a Waniho Finkbohnera. Ti uspěli minulý týden během klání v aréně Caravan Metropol Karting, kde se závodilo na okruhu v Imole.

Czech Sim Racing Series zná první čtyři finalisty

Není to ale pouze postup do finále, co má výše zmíněných osm jmen jistého. Všichni už totiž mají v kapse rovněž test vozu Renault Twingo. Celkový vítěz Czech Sim Racing Series si pak s tímto autem bude moci dokonce zazávodit během jednoho ze závodních víkendů ESET V4 Cupu v roce 2021.

Třetí kvalifikace se uskuteční 29. srpna v Pirelli Salonu v pražských Vysočanech. Zde se bude závodit na britském Brands Hatch. Poslední šanci na postup do finále pak účastníci dostanou 5. září. V tomto termínu se uskuteční závěrečné kvalifikační dějství v areálu Automotodromu Brno. V tomto případě jezdci poměří síly na Nürburgringu. Přihlášky můžete podávat zde.

titulní fotografie: Czech Sim Racing Series

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0