Czech Sim Racing Series zná první čtyři finalisty

Czech Sim Racing Series zná první čtyři finalisty

Prvními finalisty premiérového ročníku Czech Sim Racing Series jsou Petr Doležal, Martin Kadlečík, Michal Sedláček a Wani Finkbohner. Kvarteto postoupilo z úvodního kvalifikačního klání.

V Poznani na třech frontách
V Poznani stáli všichni jezdci týmu Křenek Motorsport na pódiu
Kvarteto Finkbohner, Peyer, Eberle a Steibel vybojovalo v dubajské 24-hodinovce bronz!

V sobotu odstartoval první ročník Mistrovství České republiky Sim Racing Series. Stalo se tak ve zličínské aréně Caravan Metropol Karting, kde byla na programu úvodní kvalifikační bitva. Ta se ve virtuální realitě uskutečnila na Autodromu Enza a Dina Ferrariových v italské Imole.

V sobotu startuje Czech Sim Racing Series

A nejlépe se vedlo Petru Doležalovi. Závodník, kterého můžeme na reálné scéně vídat v autokrosu, dostal z vozu Porsche 911 GT3 Cup čas 1:46,085. Z postupu do finále se ale mohli radovat rovněž druhý Martin Kadlečík (1:46,202), třetí Michal Sedláček (1:46,531) a čtvrtý Wani Finkbohner (1:48,595).

Nebyla to ale pouze vstupenka do rozhodující bitvy, která se uskuteční 8. listopadu v pražských Letňanech během výstavy Racing Expo, co mohlo výše jmenované těšit. Nyní již totiž mají jistý také test vozu Renault Twingo.

Úvodního klání se zúčastnil také zástupce Autoklubu ČR Jiří Janák. Bývalý jezdec WTCC, Porsche Supercupu nebo FIA GT si na místě také vyzkoušel závodní simulátor.

Druhá kvalifikace je na programu už příští víkend, konkrétně 27. června v budově Autoklubu České republiky. Tentokrát účastníci změří síly na Red Bull Ringu. Přihlášky do tohoto podniku můžete podávat zde.

titulní fotografie: Czech Sim Racing Series

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0