Přejímky na Dakar Classic má za sebou i Roučkové Samuraj

Olga Roučková se jako všichni ostatní účastníci soutěže Dakar Classic rozloučila se "Samíkem", svým závodním Suzuki Samurai.

Závodní speciál do přístavu v Marseille doprovázel Fiat, který fanoušci znají pod jménem Sršeň. Z bezpečnostních důvodů i letos byly technické přejímky omezeny.

Ještě před odevzdáním techniky tým čekala v roudnických dílnách Robus nelehká nakládka náhradních dílů do doprovodného vozidla Fiat Ducato Maxi. "Nečekal jsem, že naložení doprovodky bude tak časově náročné. Jedná se o můj první Dakar, tak je pro mě vše takřka nové. Ale zvládli jsme to," komentoval balení techniky navigátor Robert Knobloch.

"Odevzdala jsem klíčky od Samíka a doufám, že se za měsíc oba sejdeme bez nějakého škrábance. Je to hodně emotivní, přece jen teď to naše auto bylo na dennodenním programu, a tak nějak si neumím představit, že s klukama nebudeme na dílně od čtyř ráno do deseti večer," přiznala pilotka Olga Roučková, která má za sebou už dvě účasti na Rallye Dakar.

Samurai se postavil na vlastní kola až v přístavu, celou cestu strávil na vleku. Sychravé počasí dalo zabrat, ale po víc jak 18 hodinách tým zaparkoval v přístavu, kde si posádka dala pomyslných dvacet, před maratonem přejímek.

Foto: Petr Šedivý

Fotogalerie

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.