Další body  a další umístění v TOP TEN pro jezdce týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra

Další body a další umístění v TOP TEN pro jezdce týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra

Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra mají za sebou předposlední víkend pohárového seriálu Lamborghini SuperTrofeo Europe. Josef Záruba s

S Jakubem Knollem o letošní sezoně a Dakaru
Záruba s Knollem v sobotu devátí
Gravity-Charouz Racing veze z Hungaroringu další body

Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra mají za sebou předposlední víkend pohárového seriálu Lamborghini SuperTrofeo Europe. Josef Záruba s Jakubem Knollem vybojovali body za 7. a 9. místo. Pro body si dojeli i gentlemani Libor Dvořáček s Kurtem Wagnerem.

Legendární Nürburgring hostil o uplynulém víkendu letošní pátý podnik nejrychlejšího značkového poháru Lamborghini SuperTrofeo Europe. Ve dvacetiosmi členném startovním poli se na Grand Prix trati představily i dvě posádky českého týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

Posádka Josef Záruba s Jakubem Knollem, jenž bojuje o body v kategorii PRO, se do výsledkových listin zapsala na 7. a 9. místě. Tím lepším závodem byla sobotní jízda, ve které Záruba předával vůz v polovině na slibné třetí pozici.

Gentlemanská dvojice Libor Dvořáček a Kurt Wagner pak ve své kategorii vyválčili cenné body za 4. a 6. místo, přičemž ve druhém závodě to dlouhou dobu vypadalo na další pódium. O to je připravily až hodiny Libora Dvořáčka v závěrečné fázi závodu při nájezdu na stadion.

Hodnocení týmového šéfa, Jiřího Mičánka jr.:

„Za tento víkend patří velký dík nejen všem jezdcům, ale i mechanikům. Vše fungovalo na výbornou, a i díky tomu jsme patřili k nejrychlejším vozům celého pole. Skvělý výkon předvedl Jožka Záruba, který byl v nedělním závodě jediným jezdcem, jenž dovedl zajet ve druhých sprintech čas pod dvě minuty. Jemu se to povedlo dokonce hned třikrát, a tak jsme opravdu velmi spokojeni.

Slova jezdců:

Josef Záruba: „Díky předcházejícím testům se nám podařilo velice rychle najít potřebné nastavení, jak pro kvalifikaci, tak i pro závod. Cítil jsem, že mám potřebnou rychlost, a tak mne trochu mrzí trafic v průběhu kvalifikace, protože kdyby se mi to podařilo lépe poskládat, tak by to mohlo být určitě mnohem lepší umístění, než jen start ze druhé řady. Za pole position jsem zaostal o pouhých 0,7 vteřiny, což bylo rozhodně řešitelné.“

Jakub Knoll: „Výsledkově pro nás závody na Nürburgringu dopadly v kontextu letošní sezony průměrně, a stejně tak můžeme hodnotit i uplynulý víkend. Osobně se mi sice dařilo o něco lépe než v předchozích závodech, ale stále jsem nemohl být s mými výkony spokojen. Mrzí mě především první závodní jízda, ve které jsem neměl dobré tempo, kvůli čemuž jsem neudržel pozice, které vybojoval Pepa. Pepa byl rychlý po celý víkend, takže je škoda, že jsem mu více nepomohl. Tím spíš, když jsme měli opět výborně připravené auto.“

Libor Dvořáček: „Nürburgring je pro mne určitě nejlepší tratí celého kalendáře. Okruh jsem si zamiloval už při prvních testech. Tehdy jsme jeli pouze Sprinstrecke, zatímco závod se jel na dlouhé Grand prix variantě. Byly to dva skvělé závody, a musím říct, že jsem si je oba náležitě užil. Hlavně ten druhý, kdy jsem si skvěle zazávodil a celou dobu jsme byli v kontaktu s pódiem. Z toho nás k naší velké smůle vyřadily moje hodiny v první zatáčce, a tak jsme nakonec skončili čtvrtí. I tak však tento víkend hodnotím velice pozitivně.

Kurt Wagner: „Byl to můj domácí závod, a tak jsem se na to moc těšil. Jsem rád, že jsme zde všichni předvedli dobré výkony. Myslím, že výsledky plně odpovídaly našim možnostem a tak nemohu být jinak než spokojen.“

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0