Další pódiové žně pro RTR Projects v ESET Cup Series

Další pódiové žně pro RTR Projects v ESET Cup Series

Třetí podnik mezinárodní série ESET Cup se odehrál o prvním zářijovém víkendu na Masarykově okruhu v Brně. Domácí závod proměnil tým RTR Projects v da

Divoká neděle přinesla RTR Projects desáté místo
RTR Projects absolvuje kompletní sezonu ADAC GT4 Germany
Ve vytrvalosti GT4 má k titulu nejblíže Miniberger

Třetí podnik mezinárodní série ESET Cup se odehrál o prvním zářijovém víkendu na Masarykově okruhu v Brně. Domácí závod proměnil tým RTR Projects v další veleúspěšnou prezentaci vozů KTM X-Bow GT4.

Ve sprintových závodech startovali Sergej Pavlovec a Tomáš Miniberger. Sergej  si v sobotu dojel pro druhé místo a v neděli vybojoval vítězství. „V sobotu to byl pěkný závod, ale jezdec v BMW bránil svoji pozici velmi dobře. V zatáčkách jsme rychlejší ale musel jsem kvůli němu brzdit, a tak jsem nemohl využít přednosti našeho vozu. V nedělním závodě se mi parádně podařilo odstartovat, a to byl základ úspěchu. Zbytku startovního pole kategorie GT4 jsem odjel a dojel si tak pro cenné vítězství,“ řekl spokojený Sergej Pavlovec, který v obou jízdách zajel v rámci GT4 i nejrychlejší časy závodu.

Tomáš Miniberger dojel v sobotu čtvrtý, ale v neděli se postaral o týmový double, když dojel před konkurencí BMW, Porsche a Mercedesem a skončil druhý. „Ukazuje se, že GT4 třída je i v ESET Cup plná závodění a nepředvídatelného vývoje a o to myslím v motorsportu hlavně jde. To prokázali oba sprinty i vytrvalostní závod. Výsledkově jsme myslím všichni velmi spokojeni. Zúročili jsme zkušenosti, přípravu aut i čtvrteční tréninky a v závodech sbírali přední místa. Manželé Sajlerovi odjeli svůj první společný závod bez zaváhání a potvrdili, že se s X-BOW sžívají, zrychlují a jízdu si užívají. Jsem rád, že jsme se stali součástí ESET Cup a těšíme se na další podniky,“ hodnotil víkendové klání Tomáš Miniberger.

Oba vozy KTM X-Bow GT4 startovaly i v sobotní hodinové vytrvalosti, a i tady to vypadalo na double. Nakonec Tomáš Miniberger a Sergej Pavlovec ukořistili první místo a ve společné premiéře Gabriela a Filip Sajlerovi dojeli třetí.

Pro mě to byla úplná premiéra, když Filip startoval před čtrnácti dny na Slovakia Ringu. Teď jsem z toho vylezla tak to musím vstřebat, ale moc jsem si naší společnou závodní premiéru užila. Věřím, že příště budeme zase rychlejší,“ uvedl Gábina, kterou doplnil Filip: „Byli jsme jen kousek od druhého místa, což je myslím super. Máme to takovou testovací sezónu a věřím, že příští rok budeme zase o kousek chytřejší a rychlejší. Opět musím pochválit týmový engineering, který nás posouvá každým kolem dopředu.“

Dalším závodem pro RTR Projects bude pokračování německé série ADAC GT4 Germany ve dnech 18. až 20. září na okruhu Hockenheimring.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0