Další zastávkou je Barcelona. Dosáhne tým Šenkýř Motorsport na další pódium?

Další zastávkou je Barcelona. Dosáhne tým Šenkýř Motorsport na další pódium?

Šampionát International GT Open pokračuje o nadcházejícím víkendu šestým podnikem na okruhu v Barceloně. Tým Šenkýř Motorsport a sestava Richard

Na Red Bull Ring míří více než stovka závodních aut
Za málo peněz jsme pořídili hodně muziky, říká Chlad
První podnik na Hungaroringu byl odložen

Šampionát International GT Open pokračuje o nadcházejícím víkendu šestým podnikem na okruhu v Barceloně. Tým Šenkýř Motorsport a sestava Richard Gonda – Beitske Visser pod hlavičkou BMW Motorsport Junior Teamu chce dosáhnout opět na příčky nejvyšší a dosavadní bilance jim hraje do karet.

Tým Šenkýř Motorsport debutoval v seriálu GT Open v roce 2017 a bylo to právě v Barceloně. Tehdy, o rok později, a i letos u toho bude slovenský jezdec Richard Gonda. A on i brněnský tým mají na co navazovat, když tu loni skončili dvakrát pátí. Už ale loni v belgickém Spa-Francorchamps byli druzí a letos na Red Bull Ringu tento výsledek zopakovali. „Je skvelé, keď idúpreteky v takomto slede. V Silverstonesme ukázali tímovú bojovnosť a zo soboty na nedeľu sme si výrazne polepšili.  Ideme tak do Barcelony pozitívne naladení a jasom silno motivovaný na to poriadne zatlačiť. Tento okruh pozná každý jazdec veľmi dobre, bude to extrémne nabité. Sú tu kľukaté pasáže, obzvlášť tretí sektor trati, kde budeme s naším autom ťahať za kratší koniec. V prvom je zase naše BMW neuveritelně dobré. Máme skvelý tím, s ktorým urobíme maximum, aby sme do pretekov štartovali čo najvyššie. Napriek tomu, že Barcelona nepatrí medzi okruhy kde sa ľahko predbieha, som si tu vždy dobre zapretekal. Verím, že divákom a našim fanúšikom prinesieme opäť skvelú šou,“ uvedl před odletem do Španělska Richard Gonda.

Stálým jezdeckým parťákem je v týmu Šenkýř Motorsport mladá a velmi rychlá Holanďanka Beitske Visser. I ta má z minulých sezón na Barcelonu jen ty nejlepší vzpomínky. „Jsem ráda, že už tento víkend usednu znovu za volant závodního auta. V Barceloně jsem jela několikrát s formulí a vozem specifikace GT4 a pokaždé se mi tady dařilo. Doufám tedy, že i tentokrát budeme konkurenceschopní a budeme zase bojovat o pódiová umístění,“ doplnila Gondu Beitske Visser.

V Barceloně jedeme třetí rok po sobě, takže už víme, jak na to. Čeká se velká účast, mnoho nových týmu ohlásilo start právě zde. My se ale budeme soustředit sami na sebe a půjdeme si od prvních volných tréninků za svým cílem, umístit se v popředí výsledkových listin,“ uvedl šéf týmu Robert Šenkýř.

Program v Barceloně startuje volnými tréninky v pátek, na které navazují v opakujícím se sledu o víkendu dopolední kvalifikace a odpolední závody. Zatímco teploty budou letní okolo 25 stupňů Celsia a v neděli slunečno, na sobotu meteorologové předpovídají déšť.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0