Danica Patrick pojede v Indianapolis za Ed Carpenter Racing

Danica Patrick pojede v Indianapolis za Ed Carpenter Racing

Danica Patrick na konci loňského roku oznámila, že sezona 2018 bude její poslední v kariéře závodní jezdkyně. Na poslední rok své kariéry v motorsport

Ptáčkovo trápení pokračovalo i v neděli
Beckhäuser vyrazí do závodů v Mugellu ze 13. místa
Roman Staněk v Dubaji obstál

Danica Patrick na konci loňského roku oznámila, že sezona 2018 bude její poslední v kariéře závodní jezdkyně. Na poslední rok své kariéry v motorsportu si naplánovala nejen start v závodě Daytona 500, který otevíral v únoru sezonu NASCAR Cup Series, ve které Američanka od roku 2012 působila, ale rozhodla se rovněž ještě jednou postavit na start legendárního závodu 500 mil Indianapolis, neboť v šampionátu IndyCar dosáhla největších úspěchů.

Nyní je jasné, za jaký tým bude Danica v Indy závodit. Příležitost dostane ve voze stáje Eda Carpentera, která na konci května nasadí ve “staré cihelně” dohromady tři vozy. Kromě Danicy Patrick se na start 102. ročníku slavného závodu postaví v barvách tohoto týmu stálý jezdec Spencer Pigot a tradičně také sám šéf stáje Ed Carpenter.

Na start ve voze nové generace se Danica velice těší: “Je to docela opravdové, je to naprosto skutečné. Jo, jsem vzrušená. Trochu mě to děsí, když se podívám, jak malé je to zadní křídlo, ale jo, jsem si jistá, že někde je nějaká přilnavost-více přilnavosti, než jsem zvyklá,” prohlásila Danica o vzhledu nové specifikace vozů.

Vítězka závodu IndyCar Series v Motegi z roku 2008 si rovněž pochvaluje přístup členů týmu, se kterým se již setkala při zkoušce závodní sedačky. “Všichni byli skvělí. Všichni byli zábavní a pracovali velmi tvrdě. Na dokončení cesty, kterou jsem začala, mám ty správné lidi,” uvedla.

Pro Danicu to bude poprvé po sedmi letech, co se závodu Indy 500 zúčastní. Zároveň půjde o její sedmou účast v tomto slavném závodě. Nejlépe se jí v Indianapolis vedlo roku 2011, kdy dovezla do cíle vůz stáje Michaela Andrettiho na třetím místě, přičemž nestačila pouze na dnes již zesnulého Dana Wheldona, který obsadil druhou pozici, a na Hélia Castronevese. Brazilský pilot stáje Penske Racing si tehdy dojel pro své třetí a zároveň poslední vítězství v Indy. Byť “Spiderman” již není stálým jezdcem IndyCar a od letošní sezony závodí pro Rogera Penskeho v šampionátu vytrvalostních závodů WeatherTech Sportscar Championship, v Indianapolis se představí také a pokusí se zabojovat o své čtvrté vítězství, čímž by vyrovnal rekord, o který se v současnosti dělí s A.J.  Foytem, Al Unser Sr. a Rick Mearsem.

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Radek 3 years ago

  Herr Gott, ale sekne jí to v té kombinéze. Myslím, že pár chlapům pořádně zamotá hlavu.

  • comment-avatar
   Michael 2 years ago

   To jí sekne ale její metody předjíždění nejsou ok.Tak jsem zvědav jak to dopadne snad nikod´ho nevyřadí a zároven i sebe)

 • DISQUS: 0