Daniš skončil třetí v amatérském hodnocení Trofeo Pirelli

Daniš skončil třetí v amatérském hodnocení Trofeo Pirelli

Jezdec stáje Scuderia Praha Ján Daniš obsadil v letošní sezoně Ferrari Challenge Europe skvělé třetí místo v amatérském hodnocení kategorie

Tým Scuderia Praha reprezentoval na Ferrari Racing Days na Hungaroringu
Scuderia Praha slavila i na Nürburgringu
Daniš si v Imole dojel pro vítězství

Jezdec stáje Scuderia Praha Ján Daniš obsadil v letošní sezoně Ferrari Challenge Europe skvělé třetí místo v amatérském hodnocení kategorie Trofeo Pirelli.

Českému týmu Scuderia Praha se v Mugellu během minulého víkendu podařilo úspěšně zakončit sezonu Ferrari Challenge Europe. Jeho jezdci se totiž v rámci třídy Trofeo Pirelli objevili na stupních vítězů hned třikrát. Nejprve se tak stalo v úvodním víkendovém závodě, kdy Matúš Výboh a Ján Daniš skončili mezi amatéry na druhé, resp. třetí příčce. Mezi nejlepšími třemi amatérské klasifikace se pak pražská stáj objevila ještě jednou, ale již jen s s Výbohem, který bral stříbro i ve finálové bitvě.

View this post on Instagram

Druhé místo 👍👍👍 #finalimondiali

A post shared by Scuderia Praha Racing (@scuderiapraha_racing) on

Z umístění na medailových pozicích se navíc tým mohl radovat i v konečném pořadí Trofeo Pirelli Am. Tentokrát se tak ovšem stalo zásluhou Jána Daniše, který se po zisku 103 bodů a mimo jiné i dvou triumfů ve Valencii a Imole umístil na třetí příčce. Nestačil pouze na vítězného Emanueleho Mariu Tabacchiho (223 bodů) se druhým Jackem Brownem (151 bodů).

Výboh ovšem za svým týmovým kolegou a zároveň krajanem o moc nezaostal. Nasbíral totiž pouze o 9 bodů méně (celkem 93) a obsadil čtvrté místo. Navíc stejně jako Daniš i on mohl letos zažít pocit vítěze. Stalo se tak v úvodním nürburgringském klání.

Daniš s Výbohem ovšem nejsou jedinými slovenskými závodníky, které v konečných výsledcích amatérského hodnocení letošního ročníku Trofeo Pirelli najdeme. Dalším je Marián Šufliarsky, který se ale představil pouze v podniku ve Valencii. Na španělské půdě nasbíral celkem 19 bodů, kterými si zajistil 13. místo.

V Coppa Shell se již sice jezdcům české stáje vedlo v amatérském hodnocení o něco méně, nicméně i zde se alespoň jeden z nich umístil v nejlepší desítce. Byl jím Dušan Palcr, jenž skončil se 37 body desátý. Jeho týmový kolega Miroslov Výboh se pak umístil o dvě pozice za českým závodníkem jako dvanáctý. Na své konto si připsal 28 bodů.

Ostudu dále Scuderia Praha neudělala ani v týmové klasifikaci, kde skončila se 190 body na čtvrtém místě. Nad její síly byla pouze vítězná Rossocorsa (664 bodů), druhý Formula Racing (616 bodů) a třetí Baron Motorsport (290 bodů).

Co se zbylých šampionů týče, v Trofeo Pirelli slavil titul Louis Prette (173 bodů) o pouhé tři body před druhým Niccolem Schirem a třetím Samem Smeethem (139 bodů). Coppa Shell ovládl zase Tani Hanna (159 bodů), kterého doplnili v první trojici James Weiland (130 bodů) s Ericem Cheungem (129 bodů). Mezi amatéry této třídy se zase radoval Henrik Jansen (161 bodů) před stříbrnou Agatou Smolkou a bronzovým Laurentem De Meeusem, kteří skórovali shodně po 144 bodech.

kompletní konečné pořadí

titulní fotografie: Iva Palcrová/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0