DC Racing omezí svůj program, Project 1 naopak čeká rozšíření

DC Racing omezí svůj program, Project 1 naopak čeká rozšíření

Uzávěrka přihlášek do nové sezóny 2019/20 šampionátu FIA WEC se blíží a objevují se nové informace o složení startovního roštu pro příští rok. Napřík

24h Le Mans – Noc si našla své oběti, Toyoty stále vedou
6h Fuji – Toyota vévodila volným tréninkům
Why your cultural note never works out the way you plan

Uzávěrka přihlášek do nové sezóny 2019/20 šampionátu FIA WEC se blíží a objevují se nové informace o složení startovního roštu pro příští rok. Například tým Jackie Chan DC Racing plánuje omezit svůj program v LMP2 na jeden jediný prototyp, zatímco Team Project 1 patřící do GTE Am chystá nasazení druhého vozu Porsche 911 RSR.

Čínská stáj Jackie Chan DC Racing dosud nasazovala v rámci LMP2 dvě posádky, a to s číslem 37 a 38. Od příští sezóny však svůj program omezí na jediný prototyp LMP2. Podle šéfa týmu Davida Chenga za to mohou velké náklady spojené s příliš krátkou pauzou mezi super sezónou a začátkem nové zimní sezóny 2019/20.

O závodní část se opět postará tým JOTA Sport, který rovněž hodlá v příští sezóně nasadit i svou vlastní posádku. Konkrétně půjde o trojici jezdců Pastor Maldonado, Anthony Davidson a Roberto González, tu tým přebral od DragonSpeedu, jež v Le Mans uzavře svou kapitolu.

Za volantem prototypu 37 začala super sezónu čistě malajská posádka Jazeman Jaafar, Weiron Tan a Nabil Jeffri, kterou následně nahradili David Heinemeier Hansson, Jordan King a Will Stevens. Druhý prototyp pod startovním číslem 38 pak měl stabilní posádku Ho-Pin Tung, Gabriel Aubry a Stéphane Richelmi.

Právě vůz číslo 38 má šanci ovládnout celkové bodování v šampionátu LMP2, jelikož posádka ztrácí pouze 4 body na vedoucí vůz #36 Signatech Alpine Matmut. V pohárů jednotlivých vozů, tzv. Endurance Trophy, drží Jackie Chan DC Racing druhé a třetí místo se 139, resp. 138 body.

Team Project 1

Zcela opačné zprávy pak přichází od Team Project 1. Německá stáj hodlá od nové sezóny 2019/20 rozšířit své působení ve WEC na dva vozy, a to přesunutím svého týmu z ELMS do šampionátu WEC. Zapojit by se měl navíc i některý z továrních jezdců Porsche. Konkrétní plány jezdeckého složení zatím známé nejsou.

Team Project 1 v současnosti vede šampionát GTE Am. S vozem Porsche 911 RSR číslo 56 závodí posádka Jörg Bergmeister, Patrick Lindsey a Edigio Perfetti. Tato trojice získala v dosavadních 7 závodech hned 4 pódiová umístění a také vítězství v japonském Fuji.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0