Divoká neděle přinesla RTR Projects desáté místo

Divoká neděle přinesla RTR Projects desáté místo

Stáji RTR Projects se i v nedělním předčasně ukončeném závodě ADAC GT4 Germany na Lausitzringu podařilo umístit v nejlepší desítce. Jan Krabec a Lennart Marioneck byli klasifikováni jako desátí.

Pannonia Ring přinesl jezdcům týmu RTR Projects další důležité body a zkušenosti
U RTR Projects skončili v sobotu mezi nejlepšími deseti
U RTR Projects si v sobotu připsali nejlepší výsledek sezony

Sobotní závod ADAC GT4 Germany na Lausitzringu skončil pro posádku stáje RTR Projects ve složení Jan Krabec a Lennart Marioneck devátým místem. A z umístění v elitní desítce se mohl česko-německý tandem radovat také v nedělním závodě.

U RTR Projects skončili v sobotu mezi nejlepšími deseti

Slibnou pozici pro zisk dalšího umístění mezi nejlepšími deseti si česká stáj vytvořila již v kvalifikaci, která se stejně jako následně závod konala na mokré trati. V ní zajel Lennart Marioneck devátý nejrychlejší čas.

Po zhasnutí startovních světel si ovšem jezdci dlouho nezazávodili. Běhen úvodního okruhu totiž došlo k hromadné havárii, po které skončil závod pro posádky Jan Marschalkowski – Hendrik Still (Team Zakspeed), Phil Dörr – Fred Martin-Dye (Dörr Motorsport) a Florian Janits – Reinhard Kofler (True Racing). Incident se postaral o vyvěšení červených vlajek.

Do akce se vozy vydaly znovu zhruba po dvaceti minutách. Nad Lausitzringem již tou dobou vládla tma. Marioneckovi patřilo před restartem osmé místo. Na to se posunul díky zmíněnému odstoupení posádky Still – Marschalkowski, která do závodu vyrážela jako třetí.

Lennart Marioneck vyrážel do závodu z devátého místa. Foto: ADAC GT4 Germany

 

Poté, co vozy odkroužily dvě kola za zpomalovacím vozem, opět zavlály zelené vlajky. Ani v tomto případě se ale nezávodilo dlouho. Mimo trať totiž skončila jezdkyně stáje MRS-GT Racing Alesia Kreutzpointnerová a zpomalovací vůz byl zpět na dráze.

Druhá neutralizace se kryla s oknem pro zastávky v boxech. Výměny jezdců tak u všech posádek proběhly během fáze zpomalovacího vozu. Nejprve zajeli do boxů všichni kromě Joachima Böltinga z DLV-Teamu Schütz Motorsport. A u RTR Projects mohli být se zastávkou spokojeni. Jejich vůz KTM X-Bow GT4, kde vystřídal Marionecka Krabec, se totiž na trať vrátil jako pátý. Když pak zamířil k mechanikům také zmíněný Bölting, následoval posun na čtvrté místo.

Česká stáj tak měla v tu chvíli na dosah nejlepší výsledek v sezoně. Ihned po restartu ale tyto naděje utrpěly vážnou ránu. Krabec se totiž po kontaktu s Timem Heinemannem roztočil a začal se propadat v pořadí.

Tim Heinemann poslal Jana Krabce do hodin. Foto: ADAC GT4 Germany

To ale nebyl jediný incident, který nastal. Kolidovali například i Robin Falkenbach s Marcusem Suabem. Oba skončili v kačírku a to znamenalo další návrat zpomalovacího vozu do akce.

Restartu jsme se ale již nedočkali. Sedm minut před koncem se totiž ředitelství závodu rozhodlo závod předčasně zastavit. Krabec původně obsadil dvanácté místo. Nakonec ale u RTR Projects brali desátou příčku. O dvě pozice vpřed se posunuli po penalizaci pro původně pátou posádku ve složení Jan Kasperlik a Nicolaj Møller-Madsen a rovněž po potrestání Leviho ODeye s Alexanderem Tauscherem, kteří původně skončili šestí. Krabec si rovněž připsal druhé místo v hodnocení Trophy.

První kompletní sezona týmu RTR Projects v šampionátu ADAC GT4 Germany vyvrcholí již během nadcházejícího týdne v Oscherslebenu.

Výsledky nedělního závodu: 1. Christopher Dreyspring – Aleksej Sizov (Dörr Motorsport, McLaren 570S GT4), 2. Hugo Sasse – William Tregurtha (T3-HRT-Motorsport, Audi R8 LMS GT4) +0,723, 3. Tim Heinemann – Moritz Oestreich (Prosport Racing, Aston Martin Vantage GT4) +1,762… 10. Jan Krabec – Lennart Marioneck (RTR Projects, KTM X-Bow GT4, 2. v hodnocení Trophy) +8,728.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Julien Apothéloz – Luca-Sandro Trefz (Mann-Filter Team HTP-Winward, Mercedes-AMG GT4) 156 bodů, 2. Gabriele Piana – Michael Schrey (Hofor Racing by Bonk Motorsport, BMW M4 GT4) 141 bodů, 3. Jan Kasperlik – Nicolaj Møller-Madsen (Team Allied-Racing, Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport) 133 bodů… 17. Jan Krabec – Lennart Marioneck (RTR Projects, KTM X-Bow GT4) 44 bodů.

Průběžné pořadí hodnocení Trophy: 1. Tom Kieffer – Christian Kosch (Team Allied-Racing, Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport) 364 bodů, 2. Georg Braun – Stephan Grotstollen (Team Lillestoff, BMW M4 GT4) 348 bodů, 3. Joachim Bölting – Tano Neumann (DLV-Team Schütz Motorsport, Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport) 324 bodů… 4. Jan Krabec (RTR Projects, KTM X-Bow GT4) 216 bodů.

Průběžné pořadí týmového hodnocení: 1. Team Allied-Racing 175 bodů, 2. MANN-FILTER Team HTP-Winward 161 bodů, 3. Hofor Racing by Bonk Motorsport 148 bodů… 11. RTR Projects 53 bodů.

Titulní fotografie: ADAC GT4 Germany

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0