Do sezóny 2016 nastoupí tým Křenek Motorsport se dvěma vozy Seat León Cup Racer

Do sezóny 2016 nastoupí tým Křenek Motorsport se dvěma vozy Seat León Cup Racer

ETCC sezona 2016 přináší řadu novinek, včetně nového technického předpisu TCN2. Šéf týmu Josef Křenek věří, že nový předpis zásadně přispěje ke zle

Velké finále FIA ETCC je zde – Fulín vs. Richard
Fulín zvítězil v posledním letošním závodě ETCC. Na celkové vítězství to však nestačilo, o titulu rozhodl počet druhých míst
ETCC: Fulín v Portugalsku zvítězil v první jízdě, druhá skončila po pouhých pěti kolech – video

ETCC sezona 2016 přináší řadu novinek, včetně nového technického předpisu TCN2.

Šéf týmu Josef Křenek věří, že nový předpis zásadně přispěje ke zlepšení celého šampionátu: “Nový předpis umožňuje účastníkům ETCC závodit na podobné úrovní jako dosud ale s daleko nižšími náklady. Snížení nákladů je jediná správná cesta a jsem rád, že to tak vidí i organizace ETCC. Jsem přesvědčen, že tím tak brzy naváže na legendární úspěchy Mistrovství Evropy cestovních vozu ze 70. a 80. Let,“ těmito slovy okomentoval Josef Křenek připravované změny v ETCC

Čtyři ze šesti závodů se pojedou spolu s WTCC (Le Castellet, Slovakia Ring, 24h Nürburgring a Villa Real) a po třech letech se finále vrátí zpět do Imoli. O zbylém závodě se ještě rozhode mezi Magny Cours, Brnem a Zolderem.

Křenek Motorsport nasadí dva vozy Seat Leon nové TCN2 specifikace, které budou pilotovat Petr Fulín a Christjohannes Schreiber ze Švýcarska. O nasazení třetího vozu se rozhodne do konce letošního roku.

„Christjohannese znám již z jeho působeni v Clio Cupu Bohemia, kde svou zavodni karieru odstartoval a jsem velmi rád, že bude pokračovat v našem zavodním týmu. V posledních letech se velmi vypracoval a v poli Clio Cup patřil vždy k těm nejlepším. Jsem si jistý, že spolu s Petrem Fulínem budou patřit k nejlepším a na spolupráci se velmi těším,“ říká Josef Křenek o novém jezdci pražského týmu.

“S Cliem jsem toho zažil již mnohé a o přesunu do jiného šampionátu jsem přemýšlel téměř po celou letošní sezónu. Mám za sebou pár dobrých let, v jejichž průběhu jsem se mnohému naučil. Nyní cítím, že je ten správný čas posunout se opět o kousek dále a podívat se po nové výzvě. V minulosti jsem s panem Křenkem vedl několik rozhovorů o ETCC. Jeho tým disponuje kvalitním zázemím a vysokou kvalitou, takže konečné rozhodnutí bylo poměrně snadné,” řekl Christjohannes Schreiber po podpisu kontraktu na sezónu 2016.

A jaké jsou ambice tohoto mladého Švýcara pro první rok v ETCC?

“Pro první sezónu nemůžu mít žádná velká očekávání. Úroveň jezdců v ETCC je hodně vysoká a já se toho budu muset hodně naučit. Čeká mne také nové auto a nové tratě, takže to bude opravdu velká výzva, na kterou se moc těším,” prozrazuje Christjohannes Schreiber.

“Na novou sezónu se moc těším. Teď jsme v období, kdy je stará sezóna pryč a nová je daleko, ale mám radost, že do týmu přichází další mladý a talentovaný jezdec. S Christjohannesem jsem se ještě neviděl, ale slyšel jsem o něm jen to nejlepší a tak se těším na společnou přípravu. V minulosti se nejednou potvrdilo, že při dvou stejných autech se data sbírají mnohem lépe a rychleji, takže věřím, že v příštím roce budeme opět o něco silnější,” těmito slovy přivítal dvojnásobný vítěz ETCC Petr Fulín svého nového týmového kolegu.

FRYB0071_3543x2362 FRYB6350_1200x1799

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0