Do TCR Eastern Europe přichází Dušan Borkovič

Do TCR Eastern Europe přichází Dušan Borkovič

Zkušený srbský závodník Dušan Borkovič absolvuje letos kompletní sezonu šampionátu TCR Eastern Europe. Evropský šampion z roku 2015 bude hájit barvy maďarského týmu M1RA Racing.

Borkovičovo další dominantní představení
Borkovič přijde o finále WTCC v Macau
Bennani vyloučen z 2. závodu, Borkovič dostal penalizaci

Seznam kandidátů na zisk titulu letošního šampiona TCR Eastern Europe se po dnešku rozrůstá o další jméno. Svůj příchod do této série totiž oznámilo jedno zvučné jméno na scéně závodů cestovních vozů – Dušan Borkovič. Zkušený srbský závodník, který si roku 2015 připsal titul v ETCC a na svém kontě má mimo jiné i starty ve WTCC, bude hájit barvy týmu M1RA Racing. Pojede s vozem Hyundai i30 N TCR.

Ani maďarská ekipa nepředstavuje v této disciplíně motoristického sportu neznámý pojem. Stáj, kterou v roce 2017 založili závodní inženýr Dávid Bári společně s úřadujícím šampionem WTCR Norbertem Micheliszem, jsme mohli v posledních dvou letech vídat v TCR Europe. Patrně největšího úspěchu pak dosáhla v sezoně 2017, kdy vybojovala týmový titul v TCR International Series. Na kontě má i jeden start ve WTCR z roku 2018.

„Za těchto okolností byla volba šampionátu z velké části podmíněna mimo jiné jeho blízkostí k mému domovu a reálnou možností dostat se na závodní tratě bez dodatečných komplikací. Zažíváme situaci, v níž se nikdo z nás dosud neocitl a bude chvíli trvat, než pochopíme, co se děje a přizpůsobíme novým podmínkám své životy. Pro mě je nejdůležitější, že mě nečeká roční pauza od závodění a že znovu nevystavím nebezpečí své zdraví, zdraví svého týmu a zdraví těch, které miluji,“ uvedl Borkovič.

V posledních dvou sezonách účinkoval pětatřicetiletý závodník v TCR Europe. V roce 2018 dokonce obsadil celkové třetí místo.

titulní fotografie: TCR Europe

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0