Do TCR Middle East vstupuje další slovenský závodník

Do TCR Middle East vstupuje další slovenský závodník

Již o tomto víkendu se v Abu Dhabi na okruhu Yas Marina uskuteční letošní první podnik seriálu TCR Middle East. Tento seriál by bylo možno považovat z

Brutal Fish se díky Lloydovi rozloučil se sezonou pódiem
Lloyd se posunul do nejlepší desítky průběžného pořadí
Lloyd vybojoval v Sepangu pro Brutal Fish dvě stříbra

Již o tomto víkendu se v Abu Dhabi na okruhu Yas Marina uskuteční letošní první podnik seriálu TCR Middle East. Tento seriál by bylo možno považovat za “minisérii” neb ve skutečnosti bude mít pouhopouhé tři závodní víkendy.

Na první podnik naváže v dalším týdnu závodní víkend opět na autodromu v Dubaji a naposledy se jezdci potkají v sobotu 24. února v katarském Bahrajnu.

Formát víkendu bude totožný s klasickým formátem jež je uplatňován v sériích TCR.  Každý podnik bude mít dvě závodní jízdy na cca 60 km. Těm budou předcházet dva 30-ti minutové tréninky a jedna kvalifikace, jejíž délka je 30 minut (Q1 – 20 minut pro všechny jezdce, Q2 – 10 minut pro 12 nejrychlejších jezdců z Q1).

Vedle již oznámeného slovenské jezdce Maťo Homoly (Volkswagen Golf/Pit Lane Competizioni), dnes promotér oznámil jméno dalšího slovenského jezdce a to Martina Ryby. Pokud je vám toto jméno povědomé, tak věřte, že jste se s ním mohli v posledních dvou sezónách potkat v ESET V4 Cupu, kde s Renaultem Clio hájil barvy týmu Brutal Fish Racing.

Za stejný tým bude Ryba startovat i na Blízkém východě. jeho závodním náčiním však bude stejně jako v Homolově případě nový Volkswagen Golf GTI.

Časový harmonogram

Kalendář sezóny 2018:

19 / 20 leden – Abu Dhabi
26 / 27 leden – Dubai
23 / 24 únor – Bahrain

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0