Doubek při zaoceánském debutu dvanáctý

Martin Doubek dokončil svůj premiérový závod na oválu New Smyrna Speedway v rámci World Series of Asphalt na 12. příčce.

Doubkovo druhé americké vystoupení skončilo třináctým místem
Doubkova smůla pokračuje i ve Venray
Doubek se vypraví za oceán

Nová sezona NASCAR Whelen Euro Series sice odstartuje až na konci dubna, Martina Doubka ale můžeme za volantem závodního vozu spatřit již tento týden, a to v daleké USA. Zde se v kategorii Pro Late Model účastní na oválu New Smyrna Speedway podniku World Series of Asphalt.

Svůj debut za „velkou louží“ absolvoval rodák z Litomyšle dnes v noci. V kvalifikačním klání se Martin, který na Floridě startuje v barvách týmu šampiona NASCAR SuperTruck Series z roku 1995 Mikea Skinnera, umístil na 13. příčce. V 35 kol dlouhém závodě si pak český jezdec polepšil o jednu příčku a v konkurenci dalších šestnácti pilotů dojel do cíle na 12. místě.

Jako první projel pod šachovnicovým praporkem Jamie Skinner. Na druhé příčce skončil Derek Kraus a třetí pozici obsadil Connor Mosack.

Tímto vystoupením ovšem Doubkovo americké dobrodružství nekončí. V akci jej totiž uvidíme ještě také během nadcházejících tří nocí. Čtvrteční závody startují na New Smyrna Speedway od 1:30 SEČ.