Doubek při zaoceánském debutu dvanáctý

Martin Doubek dokončil svůj premiérový závod na oválu New Smyrna Speedway v rámci World Series of Asphalt na 12. příčce.

Ptáčkovi s Doubkem byly zrušeny další podniky
Evropské NASCAR zavítají do Mostu až v listopadu
Doubkovo druhé americké vystoupení skončilo třináctým místem

Nová sezona NASCAR Whelen Euro Series sice odstartuje až na konci dubna, Martina Doubka ale můžeme za volantem závodního vozu spatřit již tento týden, a to v daleké USA. Zde se v kategorii Pro Late Model účastní na oválu New Smyrna Speedway podniku World Series of Asphalt.

Svůj debut za „velkou louží“ absolvoval rodák z Litomyšle dnes v noci. V kvalifikačním klání se Martin, který na Floridě startuje v barvách týmu šampiona NASCAR SuperTruck Series z roku 1995 Mikea Skinnera, umístil na 13. příčce. V 35 kol dlouhém závodě si pak český jezdec polepšil o jednu příčku a v konkurenci dalších šestnácti pilotů dojel do cíle na 12. místě.

Jako první projel pod šachovnicovým praporkem Jamie Skinner. Na druhé příčce skončil Derek Kraus a třetí pozici obsadil Connor Mosack.

Tímto vystoupením ovšem Doubkovo americké dobrodružství nekončí. V akci jej totiž uvidíme ještě také během nadcházejících tří nocí. Čtvrteční závody startují na New Smyrna Speedway od 1:30 SEČ.