Doubek se v Elite 2 posunul do nejlepší desítky

Doubek se v Elite 2 posunul do nejlepší desítky

Martin Doubek figuruje před posledním podnikem letošní sezony NASCAR Whelen Euro Series na devátém místě průběžného pořadí třídy Elite 2. Martin D

Pekař ovládl nedělní závod a přiblížil se k titulu
I.S.R. Racing míří na Hockenheim k předposlednímu podniku ADAC GT Masters 2019
Staňkovi se kvalifikace nevydařily

Martin Doubek figuruje před posledním podnikem letošní sezony NASCAR Whelen Euro Series na devátém místě průběžného pořadí třídy Elite 2.

Martin Doubek se během uplynulého víkendu vrátil po dvouměsíční přestávce na závodní trať. Stalo se tak na německém Hockenheimringu, kde nastoupil do předposledního klání letošního ročníku NASCSAR Whelen Euro Series.

Českému jezdci se v Bádensku-Württembersku zadařilo zejména v závodech třídy Elite 2, v nichž se umístil na sedmém, respektive osmém místě. Díky těmto výsledkům figuruje pilot stáje Hendriks Motorsport mezi nejlepší desítkou také v průběžném pořadí. Zde mu před finálovým kláním na Zolderu patří s 289 body osmá příčka a alespoň v matematické rovině navíc může stále pomýšlet na titul.

K němu má ale momentálně nejblíže jeho týmový kolega Giorgio Maggi (424 bodů). Švýcar vede před druhým Lassem Sørensenem (413 bodů) a třetím Vittoriem Ghirellim (356 bodů).

V Elite 1 se již ale o víkendu dařilo Martinovi o něco méně. Zatímco v prvním závodě vůbec nespatřil šachovnicový praporek, v tom druhém jej třicetisekundová penalizace odsunula z osmé pozice až na 21. místo. Stejné umístění mu s celkovým ziskem 202 bodů patří i v celkové klasifikaci.

Na 31. příčce figuruje zase slovenská závodnice Michaela Dorčíková, která si na Hockenheimringu připsala svou premiérovou účast v šampionátu. Z ní se jí podařilo vytěžit celkem 68 bodů poté, co v první jízdě skončila 17. a ve druhém klání víkendu byla i přes odstoupení klasifikována jako 23.

Také v této kategorii se nachází na čele šampionátu týmový kolega Martina Doubka, tentokrát Loris Hezemans (425 bodů). Druhý Nicoló Rocca (404 bodů) ovšem ztrácí jen 21 bodů. Třetí je Stienes Longin (354 bodů).

Důvod ke spokojenosti má stáj Hendriks Motorsport také v týmovém hodnocení, kterému vévodí s 826 body. Druhý je PK Carsport (753 bodů) a třetí místo drží Racing Engineering (706 bodů).

kompletní průběžné pořadí týmů

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0