Doubek se vypraví za oceán

Doubek se vypraví za oceán

Martin Doubek si ještě před startem nové sezony NASCAR Whelen Euro Series zazávodí v USA. Stane se tak během února ve třech závodech World Series of

Doubek se na Hockenheimringu dvakrát umístil v nejlepší desítce
Víkendový přehled: Petr Ptáček v Le Castellet nebo IndyCar v Detroitu
S Martinem Doubkem nejen o evropských NASCAR

Martin Doubek si ještě před startem nové sezony NASCAR Whelen Euro Series zazávodí v USA. Stane se tak během února ve třech závodech World Series of Asphalt Stock Car Racing na New Smyrna Speedway.

I během roku 2020 budeme moci českému jezdci Martinu Doubkovi držet palce během závodních víkendů série NASCAR Whelen Euro Series. Rodáka z Litomyšle ovšem uvidíme v akci ještě dříve, než nová sezona šampionátu během posledního dubnového víkendu ve španělské Valencii vypukne.

V únoru se totiž Martin vydá do USA, kde si zkusí i tamní závody vozů NASCAR. Zatím se tak ale samozřejmě nestane ve vrcholné Cup Series, nýbrž ve World Series of Asphalt Stock Car Racing, která se odjede od 6. do 15. února na oválu New Smyrna Speedway. Český závodník nastoupí na trati dlouhé pouze půl míle 12.-14. února do tří klání divize Pro Late Model.

Při svém premiérovém zámořském startu se navíc bude moci opřít o rady zkušeného Mika Skinnera. Právě v týmu šampiona NASCAR Truck Series z roku 1995 totiž bude startovat.

„Ve srovnání se závody na okruzích je oválové závodění kompletně odlišné. Navenek to vypadá snadnější, než to ve skutečnosti je. Do Ameriky se vydám, abych získal další dovednosti a vylepšil své závodnické schopnosti,“ říká 25letý závodník.

Pokud jde o Martinovy ambice pro jeho třídenní výlet do „země neomezených možností“, je jeho cílem zejména získávání zkušeností. Zároveň toto účinkování bere jako přípravu na červencový podnik NASCAR Whelen Euro Series v nizozemském Venray, který se jako jediný koná na oválu a loňský účastník kategorií Elite 1 i Elite 2 by v něm nyní rád triumfoval.

“Spolu s mým týmem plánujeme dosáhnout nejlepšího možného výsledku. Samozřejmě se chci dozvědět, jak nastavit vůz pro ovál a učit se od místních hrdinů, kteří jsou oválovými specialisty. Nemám žádná skutečná očekávání. Mým cílem je zkrátka zlepšovat časy a konzistenci. Vyšším cílem pak je připravit se na oválové klání v NASCAR Whelen Euro Series. Opravdu chci na Raceway Venray vyhrát.”

Ačkoli bude Doubek na New Smyrna Raceway závodit až v únoru, zajezdí si na floridské trati již koncem tohoto měsíce. V termínu 28.-29. ledna jej zde totiž čekají testy.

titulní fotografie: NASCAR Whelen Euro Series/ Stephane Azemard

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0