Doubek v sobotu vystoupil na stupně vítězů

Doubek v sobotu vystoupil na stupně vítězů

Martinu Doubkovi bylo během sobotního programu závěrečného podniku NASCAR Whelen Euro Series v Zolderu umožněno podívat se na pódium. Český závo

Doubek se rozloučil s Amerikou desátým místem
Doubek se v Elite 2 posunul do nejlepší desítky
Evropské NASCAR zavítají do Mostu až v listopadu

Martinu Doubkovi bylo během sobotního programu závěrečného podniku NASCAR Whelen Euro Series v Zolderu umožněno podívat se na pódium. Český závodník totiž dojel na třetí pozici v závodě Elite 2.

V Zolderu se o víkendu neuzavírá pouze letošní sezona Renault Clio Cupu Central Europe, kde je blízko k titulu český závodník Tomáš Pekař, ale své finále zde má na programu také aktuální ročník NASCAR Whelen Euro Series. Ve startovní listině opět nechybí Martin Doubek, který znovu nastupuje v Elite 1 i Elite 2.

V prvním případě se ale českému jezdci sobota bohužel nevydařila. Martinovi, který si pro start závodu vyjel 18. místo, totiž nebylo dopřáno spatřit šachovnicový praporek, když jeho účinkování skončilo již po třech kolech. Stalo se tak kvůli poškozením, které si pilot Hendriks Motorsportu přivodil během postartovní mely, kterou započal incident Stienese Longina s Fredericem Gabillonem.

Zatímco pro druhého jmenovaného znamenal konec v závodě, Belgičan byl schopen pokračovat a navíc proťal cílovou pásku jako třetí. Na pódium tak doprovodil vítězného Thomase Ferranda se stříbrným Marcem Goossensem.

kompletní výsledky prvního závodu Elite 1

Před úvodní jízdou Elite 2 ovšem mohli mít čeští fandové mnohem lepší vyhlídky. V této kategorii se totiž Martinovi dařilo již v pátečních volných trénincích a slušnou rychlost si dokázal přenést i do kvalifikace, ve které si pro start závodu vyjel čtvrtou příčku.

V úvodu se navíc český jezdec dokázal probojovat na provizorní pódium. Hugo De Sadeleer totiž skončil se svým vozem v kačírku a Martin tak převzal třetí místo. Na něm ale dlouho nevydržel. Již ve druhém kole jej totiž odsunul zpátky na první nepódiovou příčku Lasse Sørensen.

Zanedlouho se kvůli De Sadeleerově vozu stojícím mimo trať vydal na okruh zpomalovací vůz. Po restartu Doubek udržel své původní umístění.

Druhý restart závodu, který přišel po dalším výjezdu safety caru, tentokrát kvůli potížím Jesseho Vartiainena, již ale byl pro Martina zajímavější. Dokázal se totiž posunout před Vittoria Ghirelliho. I přesto se ale z návratu na třetí místo těšit nemohl. Současně se totiž před něj dostal Advait Deodhar.

I přesto ale Doubek mohl v cíli stříkat podruhé v sezoně šampaňským. V posledním kole závodu se totiž s Indem dokázal vypořádat a zopakoval tak výsledek z prvního závodu Elite 2 ve Valencii. Cílem projel za Lassem Sørensenem, který nakonec závod ovládl, a za svým týmovým parťákem Giorgiem Maggim. Švýcar bral stříbro.

kompletní výsledky prvního závodu Elite 2

Nedělní program zahájí v 11:15 druhý závod Elite 2. Závěrečné klání Elite 1 pak přijde na řadu od 15:45. Zatímco v prvním případě bude Doubek stát na startovním roštu jako sedmý, v tom druhém bude nucen odstartovat až jako 21.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0