Doubek ve valencijské kvalifikaci druhý

Doubek ve valencijské kvalifikaci druhý

Martina Doubka čeká během pátku v rámci podniku NASCAR Whelen Euro Series ve Valencii start z první řady. Do úvodního závodu kategorie EuroNASCAR 2 se kvalifikoval jako druhý.

Víkendový přehled: Petr Ptáček v Le Castellet nebo IndyCar v Detroitu
Doubek měl v Mostě na dosah pódium
Evropské NASCAR zavítají do Mostu až v listopadu

Na okruhu Ricarda Torma ve španělské Valencii tento víkend vrcholí letošní sezona šampionátu NASCAR Whelen Euro Series. Jak kategorie EuroNASCAR Pro, tak EuroNASCAR 2 zde absolvují hned čtyři závody. Zatímco první dva odjedou v rámci předposledního podniku letošní sezony, zbylé dva budou součástí finálového klání ročníku 2020. V posledních dvou závodech bude ve hře dvojnásobný počet bodů.

V akci se znovu objeví také český jezdec Martin Doubek. V předchozích dvou podnicích jsme rodáka z Litomyšle mohli vidět jak v závodech EuroNASCAR Pro, tak v EuroNASCAR 2. Ve Valencii ale pilot týmu Hendriks Motorsport pojede jenom v EuroNASCAR 2, kde se před začátkem víkendu nacházel na sedmé příčce průběžného pořadí se ziskem 156 bodů.

Do prvního španělského závodu ale odstartuje z první řady. Ve čtvrteční kvalifikaci totiž nestačil pouze na svého týmového kolegu Vittoria Ghirelliho, za nímž zaostal o 81 tisícin sekundy, a skončil druhý.

První víkendová jízda EuroNASCAR 2 je na programu zítra od 9:00. Jezdci v pátek absolvují také druhý závod, který začne v 16:15 a jeho startovní rošt bude utvořen podle nejrychlejších kol z prvního závodu. Závěrečný podnik sezony pak začne pro EuroNASCAR 2 v sobotu ve 13:40 kvalifikací. V 16:15 bude následovat předposlední závod sezony. Poslední klání je na programu v neděli od 9:00.

Výsledky páteční kvalifikace EuroNASCAR 2: 1. Vittorio Ghirelli (Itálie, Hendriks Motorsport, Ford Mustang) 1:41,631, 2. Martin Doubek (Česká republika, Hendriks Motorsport, Ford Mustang) 1:41,712, 3. Vladimiros Tziortzis (Kypr, Alex Caffi Motorsport with Race Art Tech, Ford Mustang) 1:41,809.

Titulní fotografie: Hendriks Motorsport

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0