Doubkova smolná sobota

Doubkova smolná sobota

Sobotní program NASCAR Whelen Euro Series ve Valencii Martinu Doubkovi důvod k radosti nepřinesl. Závod EuroNASCAR 2 totiž nedokončil poté, co ho zradila technika.

Doubek při zaoceánském debutu dvanáctý
Víkendový přehled: Hojné zastoupení v Rakousku a další česká účast
Doubek se rozloučil s Amerikou desátým místem

Na okruhu Ricarda Torma ve Valencii vrcholí tento víkend letošní ročník šampionátu NASCAR Whelen Euro Series. Na programu jsou závěrečné dva podniky, během kterých můžeme vidět v akci také českého závodníka Martina Doubka. Rodák z Litomyšle účinkuje v závodech kategorie EuroNASCAR 2.

V pátek měla tato kategorie na programu předposlední podnik sezony. A Doubek si z něj odnesl jedno pódiové umístění. První jízdu totiž dokončil jako druhý. I do druhého klání sice startoval ze stříbrné příčky, jeho naděje na další pódiové umsítění ale vzaly za své už v úvodním kole. V něm se nejprve propadl na třetí místo a poté jej poslal do hodin Nicholas Risitano. Po tomto incidentu se sice Doubek propadl až na osmnáctou pozici, ve zbývajícím průběhu závodu ale předváděl velkou stíhací jízdu a v cíli z toho nakonec byla čtvrtá příčka.

Sobotní první závod finálového podniku už ale pro něj tak šťastný nebyl. Zprvu se přitom zdálo, že by znovu mohl zasáhnout do bojů o přední příčky. V kvalifikaci totiž obsadil páté místo. Jeho účinkování v závodě ale skončilo hned v prvním kole. Vše začalo již v zaváděcím okruhu, kdy Martinovi selhalo zavěšení a brzdy. Poté sice absolvoval první kolo závodu, během něhož se z pátého místa propadl do hloubi výsledkové listiny, na jeho konci ale zamířil do boxů a odtud se již nevrátil.

Zítřejší závod kategorie EuroNASCAR 2 začíná v 9:00 a ani ten nebude pro Martina jednoduchý. Na jeho roštu se totiž jezdci seřadí podle nejrychlejších kol z dnešního závodu a jelikož náš reprezentant dnes nedokončil první kolo, žádný čas nezajel a odstartuje z posledního devatenáctého místa.

Výsledky sobotního závodu kategorie EuroNASCAR 2: 1. Tobias Dauenhauer (Německo, Hendriks Motorsport, Ford Mustang) 15 kol, 2. Vladimiros Tziortzis (Kypr, Alex Caffi Motorsport with Race Art Tech, Ford Mustang) +8,003, 3. Julia Landauerová (USA, PK Carsport, Chevrolet Camaro) +16,766…  19. Martin Doubek (Česká republika, Hendriks Motorsport, Ford Mustang) +14 kol.

Průběžné pořadí doplníme…

Titulní fotografie: NASCAR Whelen Euro Series/Stéphane Azemard

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0