Dovizioso zůstává před debutem v DTM nohama na zemi

Dovizioso zůstává před debutem v DTM nohama na zemi

Hvězda MotoGP Andrea Dovizioso si příští týden v Misanu odbude své premiérové představení v DTM, když u stáje WRT nahradí Pietra Fittipaldiho. Před s

Motocykloví závodníci v DTM
DTM: Audi bylo s Doviziosem spokojenější než on sám
DTM: Dovizioso nastoupí v Misanu místo Fittipaldiho

Hvězda MotoGP Andrea Dovizioso si příští týden v Misanu odbude své premiérové představení v DTM, když u stáje WRT nahradí Pietra Fittipaldiho. Před svým debutem ale nemá Ital žádná přehnaná očekávání a zůstává nohama na zemi.

Startovní listina třetího podniku letošní sezony DTM v Misanu se dočká zajímavého zpestření. Mezi 18 účastníky se totiž objeví také elitní závodník MotoGP Andrea Dovizioso. Tovární jezdec Ducati zaskočí u stáje WRT za Pietra Fittipaldiho, kterého jakožto rezervního jezdce stáje Haas ve Formuli 1 čekají povinnosti při Velké ceně Kanady.

Vicemistr královské kubatury Mistrovství světa silničních motocyklů z posledních dvou sezon ovšem před svým premiérovým startem v německém šampionátu zůstává nohama na zemi a neklade si nereálné cíle.

„Co se konečného výsledku týče, nemám žádná očekávání. Úroveň DTM je známá jako extrémně vysoká. Sledoval jsem několik závodů a všichni se zdají být velmi blízko.

Budu se snažit držet krok se startovním polem, ale o tom to z mého pohledu je. V mnoha situacích budou potřeba zkušenosti a ty já samozřejmě nemám. Z tohoto důvodu si nechci stanovovat nerealistické cíle. Chci si to prostě jen užít,“ uvedl Ital, kterému se loni podařilo v motocyklové Velké ceně San Marina v Misanu zvítězit.

Dovizioso si ovšem na okruhu Marca Simoncelliho zajezdil již minulý týden, když zde pod dohledem dvojnásobného šampiona Mattiase Ekströma absolvoval s vozem Audi RS5 DTM test. Během něj bylo pro 33letého závodníka největší výzvou dosáhnout limitu v rychlých zatáčkách.

„Největší výzvou pro mě bylo dosáhnout limitu v rychlých zatáčkách, zvláště v prvních šesti nebo sedmi kolech. Zkrátka pro to postrádám cit.

Vozy DTM ve skutečnosti generují tak moc přítlaku, že byste teoreticky mohli dokázat mnohem více. Od motocyklu MotoGP je to velmi odlišné. Vím, že jezdci DTM určité zatáčky prolétnou. Když jsem tyto pasáže projížděl s vozem RS5 DTM, myslel jsem, že je to nemožné.

Pak mi ale Mattias hodně pomohl. Myslím, že jsme spolupracovali velmi dobře, ale s chlápkem jako je Mattias jsem neočekával nic jiného. To samé platí i pro personál Audi Sportu.

Podpora, kterou jsem obdržel, byla ohromná. Perfektně jsme využili čas, který jsme pro testování měli. Nejenže jsme absolvovali mnoho kol, ale nasimulovali jsme také mnoho situací, které se během závodu objeví, například starty, pitstopy a management pneumatik.“

Odhaleno již bylo také zbarvení Doviziosova vozu, kde budou zastoupeny zejména červená a černá barva.

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Radek 2 years ago

    Jenom něco málo k závodu v Belgickém Zolderu. Okruh je svou infrastrukturou trochu starší, ale můžete se oproti Spielbergu projít kolem celého okruhu. Procházka je to velmi pěkná. Místy můžete být jen pět metrů od asfaltu, na kterém se prohání závodní stroje. Počasí na Belgii, vyšlo suprovně. Plné tři dny krásných motoristických zážitků. Veškerá, i ty skoro nesplnitelná přání mi Zolder splnil. Dík

  • DISQUS: 0