Aktualizováno: Plamen Kralev přišel dodatečnou penalizací o vítězství

Aktualizováno: Plamen Kralev přišel dodatečnou penalizací o vítězství

První závod ETCC na Autodromu Most provázely proměnlivé podmínky a souboj o titul šampiona evropského poháru se ještě víc zdramatizoval. Do čela v tla

Majitelé veteránů představí v Mostě i letos své skvosty
Pekař ovládl první závod domácího víkendu
Nedělní závody formulí vyhráli Christof von Grünigen a Tomáš Chabr

První závod ETCC na Autodromu Most provázely proměnlivé podmínky a souboj o titul šampiona evropského poháru se ještě víc zdramatizoval. Do čela v tlačenici první zatáčky šel Maďar Norbert Nagy, ale domácího favorita Petra Fulína za sebou udržel jen do druhého kola. Lídr průběžného pořadí se protlačil na první místo a vedl až do sedmého kola. V ten moment se průběh závodu zásadně změnil.

Třetí Igor Stefanovski se v první pravé zatáčce dostal po bok Nagyho a pak najel do vedoucího Fulína. Když se trojice z šikany mosteckého okruhu vymotala, bylo pořadí Stefanovski, Nagy, Fulín a hned za nimi Plamen Kralev.

Na makedonského závodníka čekala penalizace průjezd boxy za incident s Fulínem, mezitím se do čela propracoval Plamen Kralev a s náskokem tří vteřin vyhrál před Norbertem Nagym a Petrem Fulínem, který dojel jen půl vteřiny za svým hlavní rivalem v boji o titul.

Před finálovou jízdou je pořadí na čele následující: Petr Fulín vede s náskokem tří bodů před Norbertem Nagym a šanci na titul ještě má Christjohannes Schreiber, který na Fulína ztrácí šest bodů.

AKTUALIZACE: Plamen Kralev se z premierového vítězství v ETCC radoval jen několik hodin. Od komisařů dostal dodatečnou penalizaci deseti vteřin za kontakt se Schreiberem, díky kterému se posunul do vedení. Kralev po penalizaci klesl na čtvrté místo za dodatečného vítěze Nagyho, dále Fulína a Schreibera.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0