Drexler Automotive F3 Cup zakončil v Maďarsku

Drexler Automotive F3 Cup zakončil v Maďarsku

Formulový pohár, dříve známější pod názvy Austria F3 Cup, či Remus Cup zakočil svou premiérovou sezónu pod novým sponzorem a v poli F3 a F Renault se

Zažijte nejrealističtější pocit závodního jezdce!
Závody do vrchu Triola cup zahájí sezonu na mosteckém autodromu
Nový dizajn SEATu Maťa Homolu je známy!

Formulový pohár, dříve známější pod názvy Austria F3 Cup, či Remus Cup zakočil svou premiérovou sezónu pod novým sponzorem a v poli F3 a F Renault se v sezóně objevili v Mostě i Brně české tváře.

Poslední závod na maďarském Hungaroringu se jel jako trojzávod, tedy jezdci i technika dostali na konci sezóny pořádnou porci kilometrů. Nás může těšit, že dvě ze tří zlatých medailí odvezl Tom Beckhäuser s Dallarou 308 Opel Spiess, čímž se dostal na třetí místo v celkové klasifikaci Drexler F3 Cupu. Antoine Bottiroli z Itálie s Dallarou 312 Mercedes měl smůlu, když mu na Beckhäusera celkově chyběly pouhé tři body, viníkem této malé ztráty je nedojetí v poslední jízdě, no i to patří k motorsportu, bohužel se tentokrát smůla obrátila na Itala Bottiroliho. Jedninou jízdu ze všech nedokončil Sandro Zeller s vozem Dallara 312 Mercedes, ale i tato skutečnost neměla vliv na jeho celkové další vítězství, tentokrát pod záštitou firmy Drexler Automotive.

Druhé místo, před naším Beckhäuserem ukořistil Ital Andrea Cola s Dallarou 312 VW. Do první šestky se vešli ještě dva Švýcaři Marcel Tobler a Kurt Böhlen. Velmi pěkným výkon a hned s 30ti body přispěl do celkové klasifikace na posledním trojzávodu Maďar Robert Hefler s Dallarou 313 Toyota.

Drexler Automotive Formel F3 Trophy pro starší vozy /1992-2007/ si odváží Florian Münger s Dallarou 306 VW, před Italem Iannacconem ve službách Franz Woess Racing a bronz bere Švýcar Urs Rüttimann s Dallarou 306 Mercedes.

Drexler Automotive Formel Renault Pokal 2019 přilákal na start i tři české jezdce, jeden z nich Matěj Kácovský celkem výrazně promluvil do celkové klasifikace, když si odváží třetí místo. O další medaile se postarali jezdci Hoffmann Racing, tedy vítězem se stal Nico Gruber z Rakouska, před krajanem Dr. Groerem, na čtvrtém místě pak dojel jejich další stájový kolega Švýcar Simon Stoller. Na deváté příčce skončil Tomáš Chabr a dvanáctý skončil Václav Šafář v barvách Lutopolu.

Drexler Automotive F4 Cup vyhrál startem v pouhých dvou závodních víkendech Rakušan Stefan Fürthbauer, před krajanem Florianem Renauerem a třetí končí Sebastian Freymuth z Německa.

Ravenol F3 Cup pak vyhrál Prof. Dr. Ralph Pütz s Dallarou 305 Opel Spiess.

Vláďa Rožánek

Drexler Automotive F3 Cup 2019, foto L. Colnago

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0